Cygańskie klimaty na Rynku. Rosochy w rytmie dance

W najbliższą sobotę o godz. 20 na ostrowieckim Rynku wystąpi słynny cygański zespół Bogdan Trojanek&Terne Roma, wykonujący muzykę taborowo ? cygańską.
Zespół koncertuje zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, pokazując barwne muzyczno – taneczne show. Cudowna muzyka romska, śpiew, taniec, bogate stroje sceniczne stworzą niepowtarzalną niezapomnianą atmosferę i wprowadzą mieszkańców w magiczny świat Romów.
? Dziś nie trzeba jechać w daleki świat, aby poznać kulturę i tradycję romską. Ciechocinek i Szczecinek to miejscowości, które kojarzą się z Cyganami ? podkreśla lider zespołu Terne Roma w jednym z wywiadów. Latem siedzimy przy ognisku do późnych godzin wieczornych i śpiewamy, a wczesną wiosną ? śpiewamy przy kominku, w samochodzie, w drodze na koncert i na zakupy. Życie to są piękne chwile!
Wcześniej, bo od godziny 16 zapowiedział się na scenie Trey Vinter i przewidziano niespodzianki dla najmłodszych, zaś ?Świat niezwykłych umiejętności? przedstawi Ale Cyrk! Całość organizuje Miejskie Centrum Kultury w ramach Budżetu Obywatelskiego.
W nadchodzącą niedzielę natomiast na osiedlu Rosochy w Ostrowcu Świętokrzyskim w sąsiedztwie bloków przy ulicy Pogodnej zabrzmią taneczne klimaty. Od godziny 18 zaprezentują się D. Bomb oraz Czadoman.
Czadoman jest uznawany za jednego z najpopularniejszych wykonawców disco polo. Jego przeboje często słyszymy na imprezach. ?Jedziemy z blondi? to nowa propozycja od artysty. Z kolei takie hity jak ?Ruda tańczy jak szalona?, ?Chodź na kolana?, ?Hey hey bawmy się?, czy ?Zostań tu? są najchętniej granymi kawałkami w dyskotekach i klubach w całym kraju. Teledysk do piosenki ?Ruda tańczy jak szalona? cały czas cieszy się dużą popularnością, czego dowodem jest już prawie 100 000 000 wyświetleń na YouTube.
Przed koncertami obu wykonawców organizatorzy przygotowali o godz. 15 zabawę taneczną, którą poprowadzi Zbigniew Olczyk oraz konkursy gry i zabawy dla najmłodszych. Imprezę organizuje Samorządowa Rada Osiedla Rosochy oraz Miejskie Centrum Kultury.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *