Termomodernizacja w gminie Bodzechów

Gmina Bodzechów prowadzi termomodernizację strażnic, świetlic i innych budynków komunalnych.
Pieniądze na to zadanie pochodzą m.in. z funduszy unijnych.
-Korzystamy z możliwości pozyskania środków z zewnątrz i termomodernizujemy obiekty komunalne. Termomodernizacja obejmuje siedem gminnych budynków: OSP Bodzechów, OSP Miłków, OSP Gromadzice, OSP Chmielów, OSP Jędrzejowice, świetlicę w miejscowości Szyby i obiekt Referatu Gospodarki Komunalnej w Szewnie ? podkreśla Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów. -Po tych inwestycjach wyraźnie zmaleją koszty utrzymania gminnych obiektów. Będą one też bardziej funkcjonalne.
Dzięki nowej elewacji zmieni się także ich wygląd.
W Chmielowie strażnica OSP sąsiaduje ze szkołą. Prace termomodernizacyjne trwają tam od kilku tygodni. Mgr inż. Jarosław Kawiński, kierownik wydziału techniczno -inwestycyjnego poinformował o zakresie wykonywanych robót budowlanych. Obejmują one docieplenie ścian i stropów, wymianę okien i drzwi, zagospodarowanie terenu obok budynku, w tym wykonanie opaski, instalacji odgromowej i remont schodów. Inwestycja kosztować będzie ponad 200 tys. zł.
-Prace te wykonuje ostrowiecka firma ?Rewal? Krzysztofa Kality. Zgodnie z umową, obiekt ma być gotowy pod koniec września. Termomodernizację budynku obserwują miejscowi strażacy, którzy niedawno otrzymali nowy samochód i sprzęt. Chwalą oni inicjatywę gminy. Podkreślają, że budynek ten nie był remontowany od wielu lat.
W Chmielowie planowane są kolejne inwestycje. W latach 2019 -2020, gmina chce rozbudować obiekt strażnicy o część garażową dla wozu strażackiego i część socjalną. Za strażnicą aż do brzegu rzeki Kamiennej rozpościerają się łąki. Na tym terenie gmina zamierza stworzyć tzw. strefę rekreacyjno ?wypoczynkową, w skład której wchodzić będzie trawiaste boisko piłkarskie dla miejscowej młodzieży, plac zabaw dla dzieci, strefa aktywności fizycznej i miejsce do grillowania. Jak nas informuje inż. Jarosław Kawiński, przygotowania do tej inwestycji już się rozpoczęły.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *