Polscy siatkarze wygrywają w ostrowieckiej hali. Tym razem 4:0 z Kamerunem

Polska ? Kamerun 4:0 (31:29, 25:17, 25:16, 25:20).

Polska: Grzegorz Łomacz, Dawid Konarski, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Damian Wojtaszek (libero) ? Fabian Drzyzga, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek. Trener: Vital Heynen.

Kamerun: Ahmed A. Mbutngam, Jean-Patroce Ndaki Mboulet, Sem Dolegombai, Nathan Wounembaina,, Didier Sali Hile, Yvan Kody Bitjaa, Alain Kamto Fossi (libero) ? David Feughoud, Yvan Ebouma Moto, Bana Hassana, Jean-Pierre Ndongo, Cirille Ongolo Mayam. Trener: Myam Re Niof Blaise.

Nasz drużyna miała problemy z wejściem w mecz i w I secie przegrywała nawet różnicą siedmiu punktów. Na szczęście funkcjonował biało -czerwony blok. Tym elementem gry podopieczni Vitala Heynena zdobyli 6 pkt., doprowadzili do remisu po 20 i w efekcie wygrali na przewagi. W II secie do dobrej gry blokiem nasz zespół dołożył zagrywkę, głownie w wykonaniu Mateusza Bieńka. Polacy szybko objęli prowadzenie 11:5 i konsekwentnie powiększali przewagę. Tę partię wygrali wysoko, do 17. W III secie na parkiecie pojawili się Michał Kubiak i Bartosz Kwolek, a nasz zespół nadal dominował. Tym razem wygraliśmy partię do 16. W IV secie, bo na tyle partii umówiły się oba zespoły, grała się wyrównała. Było po 11, ale dobre zagrywki Bartosza Kwolka pozwoliły naszym siatkarzom oddalić się na trzy punkty. Od stanu 15:15 nasi punktowali zagrywką i blokiem i wygrali do 20, a całe spotkanie 4:0.

Mecz w Ostrowcu Świętokrzyskim oglądał komplet widzów.  Zawodników oraz kibiców przywitał prezydent Jarosław Górczyński, który wręczył kapitanom obu drużyn pamiątkowe zdjęcia naszego miasta i życzył sukcesów polskiej reprezentacji w kolejnych meczach i zbliżających się mistrzostwach świata.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *