Przed nami weekend dla miłośników gier komputerowych

Już w nachodzący weekend w hala sportowo-widowiskowej MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim zaroi się miłośnikami gier komputerowych.
W dniach 24-26 sierpnia br. odbędzie się tutaj bowiem Turniej Bewitched Gaming Ostrowiec Świętokrzyski. Będzie to druga edycja jednej z największych imprez LAN w województwie świętokrzyskim.
Głównym punktem eventu jest turniej w grę Counter- Strike: Global Offensive. Profesjonalny sprzęt, scena oraz transmisja live z wydarzenia z profesjonalnym komentarzem dostarczy wielu emocji odwiedzającym i graczom. Na miejsce przyjadą znane osobistości z polskiej sceny CS:GO, takie jak: vinS z drużyny PRIDE, Totty z drużyny Piast Gliwice. Co więcej, turniej cieszy się zainteresowaniem pośród największych polskich inwestorów oraz redaktorów w branży e-sportowej.

? Pierwsze zawody odbyły się rok temu i podczas pierwszej edycji gościliśmy 16 drużyn ? mówi Maciej Jabłoński, organizator turnieju. Druga edycja turnieju, która rozpocznie się 24 sierpnia i potrwa dwa dni, zorganizowana będzie z dużym rozmachem. Jak zapowiadają organizatorzy: Turniej CS:GO nie będzie jedyną atrakcją podczas imprezy.
– Oferujemy także trzy strefy Free to Play- zapowiadają. Każdy odwiedzający będzie mógł zagrać w przygotowane tytuły. Bez względu na wiek i preferencje, każdy z odwiedzających znajdzie coś dla siebie. Od strefy retro, przez gry sportowe, (FIFA 18), nowe produkcje, do różnego rodzaju gier muzycznych. Profesjonalny sprzęt jedzie już do nas z Poznania.
96 drużyn wzięło udział w eliminacjach do tegorocznego turnieju głównego. W drużynach, które zakwalifikowały się do turnieju, występują zawodowcy. Gra polega na rywalizacji terrorystów z antyterrorystami. Do zwycięstwa potrzebnych jest 16 wygranych rund. W tym roku w zawodach wystartuje 16 drużyn z całej Polski. Liczymy na to, że na przestrzeni kilku następnych lat udział w zawodach zadeklarują drużyny z Europy.
Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody finansowe. Zwycięska drużyna otrzyma 3 tys. zł. Za miejsce drugie 2 tys, a trzecie 1 tys zł. Będą także nagrody rzeczowe. Szczegóły imprezy i program turnieju na FanPag’u wydarzenia.  Wstęp wolny.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *