Guzior na ?Stop Dopalaczom!?

Guzior, określany, jako ekscentryczny MC z Wrocławia, będzie gwiazdą piątkowej imprezy, która odbywać się będzie pod hasłem ?Stop Dopalaczom!?.
Tym razem to ?Ostrowiecki Rap? współorganizuje event na Rynku z Miejskim Centrum Kultury z Wydziałem Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta.
– Idąc z duchem czasu przygotowaliśmy aktywizujący młodzież artystyczny program pt. ?Żyj poza klatką?- zapowiadają organizatorzy. Poprowadzą go Piotr Plichta (muzyk, raper, autor programu profilaktyki uzależnień Jedno życie) oraz Leszek Korzeniecki (instruktor terapii uzależnień, autor wielu książek i programów profilaktycznych). Tworząc spektakl kierowali się swoimi wieloletnimi doświadczeniami w pracy z młodzieżą, dostosowując program do takiej postaci, aby młodzież mogła wynieść ze spotkania maksimum wrażeń i korzyści.
Podczas akcji STOP DOPALACZOM! poruszymy następujące tematy: – Jak powstaje i czym jest uzależnienie ? – Czy człowiek, który pije lub sięga po środki psychoaktywne, krzywdzi tylko siebie? ? Jakie – poza samym uzależnieniem – konsekwencje mogą nastąpić w wyniku sięgania po środki psychoaktywne? Na scenie zaprezentują się także młodzi ostrowieccy raperzy, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali autorskie utwory.
Ponadto na płycie Rynku odbędą się warsztaty plastyczne (tworzenie plakatów i kolaży ostrzegających przed używkami).
Wydarzenie zakończy koncert Guziora (godz.18), który zaprezentuje premierowy materiał promujący album ?EVIL_THINGS?. Na evencie będzie można usłyszeć na żywo numery z ?Yllom?, ?EvilTwin?. Razem z Matim na scenie zagra Adamo. Celem organizacji wydarzenia jest zwrócenie uwagi i skuteczne przeciwdziałanie zjawisku sięgania przez młodzież i dorosłych po środki psychoaktywne. Sztuka współczesna ma być użyta jako alternatywa wobec takich zachowań.
Razem z Miejskim Centrum Kultury i Urzędem Miasta po raz czwarty do akcji przystępują: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o., Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, Powiatowa Stacja Sanitarno ? Epidemiologiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża i Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Bezrobotnych w Ostrowcu Świętokrzyskim, Straż Miejska w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *