Święto ostrowieckich rzemieślników i przedsiębiorców (zdjęcia)

Od uroczystej Mszy Św. w Kolegiacie Św. Michała rozpoczęły się doroczne obchody Dnia Rzemiosła Powiatu Ostrowieckiego połączone w tym roku z jubileuszem 15-lecia działalności Stowarzyszenia ?Samorządność i Przedsiębiorczość?. Sobota była wyjątkowym dniem, aby przypomnieć o znaczeniu rzemieślników i przedsiębiorców w kształtowaniu lokalnej gospodarki.

– Już  po raz dziewiętnasty uroczyście obchodzimy Dzień Rzemiosła- mówił Honorowy Starszy Cechu, Jerzy Białas. Cieszymy się z tego, że nasz cech jest dostrzegany na szczeblu krajowym. Jesteśmy jednym z najsilniejszych cechów Izby Rzemieślniczej w Polsce. Mamy w swoich szeregach już trzy osoby odznaczone naszym najważniejszym odznaczeniem, czyli Szablą Kilińskiego.

Jerzy Białas oceniając lokalną gospodarkę stwierdził, że wszystko idzie ku dobremu. Z kolei przewodniczący SiP zacytował fragment zaczerpnięty z albumu wydanego na 200-lecie ostrowieckiego Cechu.

– Ów fragment odnosił się do potrzeby wspólnego działania, którego niestety w naszym środowisku brakuje- akcentował Robert Martynowski.

Głównym punktem uroczystych obchodów było wręczenie odznaczeń resortowych. Złote Medale im. Jana Kilińskiego ?Za Zasługi dla Rzemiosła Polskiego? otrzymali Lech Łodej i Mariusz Pasternak. Pierwszy został doceniony za aktywne wspieranie rodzimych przedsiębiorców z terenu Gminy Kunów, zaś drugi, który jest właścicielem firmy kamieniarskiej ?Pasternak natural stones? za pomoc w realizacji przedsięwzięć Cechu. Srebrnym medalem im. Jana Kilińskiego został z kolei wyróżniony Krzysztof Majewski reprezentujący firmę zajmującą się aranżacją wnętrz i przygotowywaniem mebli na wymiar.

Po raz kolejny przyznana została też statuetka Ostrowiecki ARS, która powędrowała w tym roku do Ewy Sochackiej- Komornickiej, właścicielki znanej firmy cateringowej. Nagrodę starosty otrzymała firma DoorPol, zaś burmistrza Kunowa E.S. Logistics Sp. z o.o. Prezydent i starosta przyznali także okolicznościowe wyróżnienia dla Cechu i ?SiP-u?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *