Sylwester Lepiarz zdobył Krzyżtopór (zdjęcia)

W przepięknej scenerii zamku Krzyżtopór przeprowadzono III Bieg Ziemi Opatowskiej.
Kilkudziesięciu biegaczy miało do pokonana niezwykle malowniczą, ale trudną technicznie o długości 15,5 km trasę z wieloma podbiegami, przebiegającą fragmentami lessowymi wąwozami. Uczestnicy biegu głównego wystartowali spod Opatowskiego Ośrodka Kultury do Ujazdu. Metę wyznaczono na dziedzińcu zamku.
Zwyciężył Sylwester Lepiarz, a trzeci był Michał Karasiński ? obaj dobrze znani z MOSiR Gutwin Run. Trzej pierwsi zawodnicy pokonali trudną trasę poniżej godziny. W pierwszej dziesiątce było dwóch innych ostrowczan.
Niedzielny bieg był z pewnością jedną z najatrakcyjniejszych, tegorocznych imprez biegowych w Polsce ze względu na niepowtarzalną scenerię zamku w Krzyżtoporze. Uczestnicy wbiegli przez bramę zamku na dziedziniec, na którym była usytuowana meta. Mogli też liczyć na doping licznej grupy turystów zwiedzających w niedzielę ruiny zamku. Na dziedzińcu zorganizowano też zakończenie imprezy, wręczenie nagród, pucharów oraz pamiątkowa sesję zdjęciową.
Słowa uznania należą się głównemu organizatorowi imprezy Stowarzyszeniu Ziemia Opatowska za doskonałą organizację biegu i znakomitą promocję regionu. Organizatorzy zapraszają do udziału w przyszłorocznej edycji tej imprezy liczniejszą grupę ostrowieckich biegaczy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *