Papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz krajanka w mieszkaniu opatowianina (zdjęcia)

W dniu 11 września 2018 r. kryminalni z opatowskiej komendy przeszukali budynki mieszkalne i gospodarcze w powiecie opatowskim. W jednym z pomieszczeń mieszkalnych, należących do 58-latka, mundurowi ujawnili ponad 200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz pół  kg tzw. krajanki.

-W trakcie dalszych czynności, w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych, których właścicielem jest również 58?letni mieszkaniec powiatu opatowskiego, natomiast użytkuje je 27-latek, mundurowi ujawnili 690 paczek bez polskich znaków akcyzy i 6 kg krajanki ?mówi kom. Agata Frejlich, oficer prasowy KPP w Opatowie. Natomiast w samochodzie, należącym do 27-latka, kryminalni znaleźli 1.470 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 36 kg krajanki. Policjanci ujawnili też wagę, służącą prawdopodobnie do ważenia krajanki.

Obaj mężczyźni przyznali się do posiadania wyrobów tytoniowych i po przedstawieniu zarzutów zostali zwolnieni. Za popełnione przestępstwo skarbowe, grozi im kara grzywny oraz pozbawienia wolności do lat 3.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *