Poszukiwany, z dożywotnim zakazem kierowania, pod działaniem narkotyków

W nocy 21 września, w Opatowie, funkcjonariusze z Wydziału Prewencji zauważyli kierującego osobowym volkswagenem, który nie zastosował się do czerwonego światła sygnalizatora.

-Kierujący zlekceważył świetlne i dźwiękowe sygnały radiowozu do zatrzymania, przyspieszył oraz zaczął uciekać ?mówi kom. Agata Frejlich, oficer prasowy KPP w Opatowie. Na drodze zachowywał się agresywnie, a wykonywane przez niego manewry były bardzo niebezpieczne. Ostatecznie został on zatrzymany dopiero na terenie kieleckiego powiatu. Jak się okazało, 22?letni mieszkaniec gminy Górno, był poszukiwany do obycia półrocznej kary pozbawienia wolności za przestępstwa dokonane w przeszłości. Dodatkowo posiadał dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznym oraz nigdy nie miał prawa jazdy.

Opatowscy funkcjonariusze przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu i narkotyków w organizmie mężczyzny. Owszem, był on trzeźwy ale prawdopodobnie znajdował się pod działaniem środków odurzających. Z tego powodu została mu pobrana krew do dalszych badań.

22?latek trafił do policyjnego aresztu, a po wykonanych czynnościach został przewieziony do najbliższego zakładu karnego. Za przestępstwa, których dopuścił się mężczyzna grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *