Piłkarski KSZO stworzył historię futbolu na Ziemi Świętokrzyskiej (wideo)

W minioną sobotę w Centrum Kongresowym Targów Kielce najpierw odbyło się walne zebranie Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, a później gala jubileuszowa związana z 90-leciem Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.
W uroczystościach uczestniczyła silna reprezentacja KSZO z trenerami, piłkarzami, obecnymi działaczami. Nasze miasto w strukturach związku od lat reprezentuje wiceprezes ŚZPN, Ryszard Binensztok.
Podczas uroczystości podkreślono wielką rolę, jaką KSZO wniósł w rozwój futbolu na Ziemi Świętokrzyskiej. Był pierwszym klubem w historii, który pierwszy awansował do Ekstraklasy. Podczas gali obecni byli nasi świetni piłkarze: Tomasz Żelazowski, Dariusz Pietrasiak, Marcin Wróbel. W latach 90 i na początku XXI wieku był wizytówką nie tylko sportu ostrowieckiego, ale całego województwa. Gośćmi związku byli więc szkoleniowcy KSZO: Marek Krajewski, który otrzymał odznaczenie Ministerstwa Sportu i Turystyki, Czesław Palik, Janusz Batugowski, Waldemar Domagała, a także były gracz naszego klubu i wieloletni kierownik drużyny, Andrzej Płatek.
Prezes Maciej Kozicki i wiceprezes Marek Cira, jako przedstawiciele hutniczego klubu, z rąk wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Marka Koźmińskiego otrzymali specjalne wyróżnienie za kontynuowanie tradycji piłkarskich.
Uczestniczący w gali obejrzeli interesujący film o historii piłki nożnej na Ziemi Świętokrzyskiej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *