Zuzanna Kucińska w KSZO, czekamy na podpis Svetlany Dorsman

W miniony weekend siatkarki KSZO rozgrywał y spotkania kontrolne w Gliwicach.
Ostrowczanki spotkały się tam z Białorusinkami, Szwedkami i Czeszkami, przegrywając wszystkie spotkania. Ugrały jedynie dwa sety, ale o tym, dlaczego nie możemy się temu dziwić, mówi asystent trenera.

Zuzanna Kucińska występowała w barwach KSZO jeszcze w Młodej Lidze Kobiet…

– Nasz zespół jest na innym etapie przygotowań do sezonu, niż zespoły, z którymi mierzyliśmy się w Gliwicach ? wyjaśnia Mateusz Janik. ?Dodatkowo, z różnych względów nie mogliśmy wystąpić w pełnym składzie. Niektóre z dziewczyn zmagają się z małymi urazami. Przed nami bardzo dużo pracy w najbliższych tygodniach i na tym koncentrujemy się w tym momencie.
Teraz nasz sztab szkoleniowy będzie wnikliwie analizował zdobyty w warunkach meczowych materiał. W najbliższych dniach skupi się głównie na treningach, bez rozgrywania kolejnych meczów kontrolnych.

W Gliwicach w zespole, po dwutygodniowym okresie indywidualnych treningów, wystąpiła już kapitan naszego zespołu, Anna Miros. Na jej grę i konsolidowanie zespołu szczególnie liczy szkoleniowiec KSZO. Jeśli chodzi o kolejne ruchu kadrowe w zespole, to wciąż prowadzone są rozmowy. W Gliwicach wciąż nie mogła grać kontuzjowana Olga Pawliukowskaja. Dlatego nadal testowana była w naszej drużynie Zuzanna Kucińska, libero Wisły Warszawa. W Gliwicach nie zagrały także dwie testowane ukraińskie środkowe: 25-letnia, mierząca 182 cm wzrostu Svetlana Dorsman z klubu VK Siewierodonczanka Siewierodonieck i 32-letnia, mierząca 184 cm wzrostu wielokrotna medalistka mistrzostw Ukrainy i Izraela, mistrzyni Azerbejdżanu z Rabitą Baku Lidiya Luchko. Jak już informowaliśmy, jedna z nich miała pozostać w KSZO i występować w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet.

W ataku Svetlana Dorsman

-Zdecydowaliśmy się, że będzie to młodsza z nich – Svetlana Dorsman ? mówi prezes KSZO, Mirosław Buszkiewicz. ?Svetlana załatwia teraz na Ukrainie wszelkie formalności związane z podjęciem pracy w Polsce. W tym tygodniu ma podpisać kontrakt. Podjęliśmy także decyzję, że w klubie pozostanie do gry na pozycji libero Zuzanna Kucińska, która juz podpisała umowę z naszym klubem.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Zuzanna Kucińska w KSZO, czekamy na podpis Svetlany Dorsman

  • 26/09/2018 at 11:07
    Permalink

    Czy w naszym klubie Panowie Prezesi nie są poinformowani o fakcie, że na boisku równocześnie może przebywać jedynie 3 zagraniczne zawodniczki ? Przecież my nie jesteśmy w stanie wystawić 6 do gry w lidze. O podwójnej zmianie nie wspomnę

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *