Dworzec PKP jednak później

Nie w tym roku, jak informowało nas PKP Nieruchomości, ale co najwyżej w przyszłym Gminie Ostrowiec Świętokrzyski zostanie przekazana nieruchomość, na której znajduje się m.in. dworzec kolejowy.
Jak informuje nas Aleksandra Grzelak, główny specjalista Wydziału Prasowego PKP SA, obecnie zlecona została m.in. wycena gruntu.
Przypomnijmy, że ostrowiecki samorząd już od roku 2015 czynił starania co do przejęcia budynku.
– Obiekt stanowi perłę architektoniczną, a gmina chce go zachować dla przyszłych pokoleń – mówi prezydent Jarosław Górczyński. Niewykluczone, że z chwilą przejęcia zadamy pytanie mieszkańcom, co do jego wykorzystania. Mamy swoje sugestię, ale uważamy, że to jedna z tych nieruchomości, na temat której winna się wypowiedzieć lokalna społeczność.
Już w 2001 r. weszła w życie ustawa o restrukturyzacji PKP, która m. in. umożliwiła PKP S.A. przekazywanie na rzecz samorządów mienia, w tym zbędnych dworców. Zgodnie z tą ustawą kolej mogła zbywać odpłatnie na rzecz samorządów budynki dworców w drodze przetargu publicznego lub w trybie bezprzetargowym, a w określonych sytuacjach – również nieodpłatnie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *