Zatrzymano 22 pseudokibiców

W trakcie rozgrywanego w ramach Pucharu Polski meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Wisła Sandomierz ?Korona Kielce podczas drugiej połowy meczu kibice drużyny przyjezdnej w pewnym momencie rozciągnęli flagę, tzw. ?sektorówkę?, zasłaniając tym samym innych widzów, którzy odpalili race świetlne i petardy.
Na płytę boiska wtargnęli pseudokibice Wisły Sandomierz i Korony Kielce. Mecz został przerwany, a dzięki szybkiej i skutecznej reakcji policjantów zostało zatrzymanych ośmiu mężczyzn. Funkcjonariusze przystąpili do działań identyfikacyjnych i jeszcze tego samego wieczoru zatrzymali kolejnych 14 pseudokibiców zakłócających przebieg meczu.
W zabezpieczeniu meczu udział wzięło łącznie 217 policjantów z Kielc, Sandomierza i Ostrowca Świętokrzyskiego. Zatrzymane osoby zostaną przesłuchane i w trybie przyspieszonym przekazane do dyspozycji Sądu Rejonowego. Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych wtargnięcie na płytę boiska jest przestępstwem, za co może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *