Sylwester Lepiarz zwycięzcą V Biegu Papieskiego

W minioną sobotę w Ćmielowie odbył się V Bieg Papieski, którego organizatorami była Parafia w Ćmielowie i Urząd Miasta i Gminy Ćmielów.Bieg miał na celu oprócz popularyzacji biegania uczczenie Dnia Papieskiego. Na starcie stanęło w sumie 180 biegaczy w kliku kategoriach wiekowych. Dzieci i młodzież szkolna rywalizowała na dystansach 400, 800 i 1200 metrów, natomiast pozostali na dystansie 10 km w Biegu Głównym.

Zwycięzcą Biegu Głównego, którego start i meta usytuowany był na stadionie MKS „Świt” w Ćmielowie został podobnie jak w zeszłym roku Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik z czasem 36 minut i 5 sekund a wśród kobiet też zwyciężczyni z 2017 roku Kinga Kacuga z Bałtowa z czasem 40 minut i 6 sekund. A oto wyniki:
Bieg główny
Mężczyźni: 1.Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik); 2.Piotr Sztandera (Parszów); 3.Przemysław Pronobis (Ostrowiec Św.)
Kobiety: 1.Kina Kacuga (Bałtów); 2.Dominika Łukasiewicz (Ostrowiec Św.); 3.Kinga Myśliwska (Ostrowiec Św.)
W poszczególnych kategoriach wiekowych zostali wyróżnieni:
M 16 ? 29 lat: Kacper Chodakowski, Marcin Stefanik, Mateusz Rogoziński
M 30 ? 39 lat: Krzysztof Mijas, Łukasz Żaczek, Zbigniew Moskal
M 40 i więcej: Piotr Dasios, Paweł Wosiek, Wiesław Szabat
K 16 ? 29 lat: Donata Tokarska
K 30 i więcej: Marlena Piętka, Urszula Sokół, Urszula Pyszkowska
W kategorii szkół wyniki były następujące:
Rocznik 2009-2011 – dziewczęta (400 m): 1.Tola Cielecka; 2.Maja Krawiec; 3.Nadia Wiśniewska
Rocznik 2009-2011 – chłopcy (400 m): 1.Mikołaj Bzorek; 2.Konrad Pękowski; 3.Mikołaj Łysoniewski
Rocznik 2008-2006 – dziewczęta (800 m): 1.Wiktoria Gromek; 2.Anna Chodakowska; 3.Anna Szałapska
Rocznik 2008-2006 – chłopcy (800 m): 1.Erwin Piękoś; 2.Mateusz Bidos; 3.Bartosz Pietrzkiewicz
Rocznik 2005-2003 – dziewczęta (1200 m): 1.Natalia Tomaszewska; 2.Beata Bucior; 3.Anna Stępniewska
Rocznik 2005-2003 – chłopcy (1200 m): 1.Damian Golec; 2.Krystian Lisowski; 3.Konrad Bidziński
Najlepszym zawodnikiem z Gminy Ćmielów w kategorii? Sami Swoi? okazał się Chodakowski Kacper. Nagrodę dla najstarszego zawodnika otrzymał Jerzy Marczewski z Ostrowca Św.
Zawody sędziowali: Dariusz Piętka, Radosław Bzorek, Anna Piętka, Iwona Bilska, Renata Wójcik i Renata Krąg. Z pomocą w organizacji biegu pospieszyli: Marta Szczygieł, Ewa Karwacka, Lidia Bednarska, Justyna Bzorek.


– Start i meta tegorocznego biegu głównego usytuowana była na stadionie w Ćmielowie. Piękna pogoda sprawiła, że na starcie stawiło się 180 zawodników w biegu na 10 km i w biegach dla dzieci i młodzieży. Pogoda sprzyjała osiąganiu dobrych wyników. Po raz pierwszy w biegu na 10 km został zastosowany elektroniczny pomiar czasu, co było możliwe dzięki współpracy z MOSiR Ostrowiec Św. Bieg cieszy się coraz większą popularnością o czym świadczy udział biegaczy z różnych miejscowości województwa świętokrzyskiego. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, firmom i instytucjom które przyczyniły się zorganizowania tego biegu. Zapraszamy za rok na szóstą edycję biegu ? mówi główny organizator biegu, Dariusz Piętka.
W uroczystości zakończenia zawodów i wręczenia pucharów, statuetek, dyplomów i nagród rzeczowych wzięli udział proboszcz Parafii Ćmielów Czesław Gumieniak, Burmistrz Miasta i Gminy Ćmielów Jan Kuśmierz i radny powiatowy Mariusz Pasternak.


Sponsorami i osobami wspierającymi zawody byli: Parafia Ćmielów ? Proboszcz Czesław Gumieniak, Urząd Miasta i Gminy Ćmielów ? Burmistrz Jan Kuśmierz, Urząd Marszałkowski w Kielcach, Radny Powiatowy ? Mariusz Pasternak, GSM CITY Bartłomiej Wieczorek Ostrowiec Św., Decathlon Kielce, Robert Bajor Usługi Transportowe Ostrowiec Św. ,Przychodnia ?Promed? Ostrowiec Św. ? Krystyna Suda, Radny MiG Ćmielów Piotr Małek, Radny MiG Ćmielów Stachurski Wojciech, Sklep Centrum Sport Ostrowiec Św. ? Kamil Kutryba, Mosir Ostrowiec Św.-Jarosłwa Słodkiewicz, Feelgood Kraków – odzież reklamowa, Robert Sobieraj, Andrzej Szcześniak, Robert Pasternak, Marek Terczak, Paweł Wieczorek, Anielskie Jadło Ostrowiec Św. Dom Kultury w Ćmielowie – Justyna Chamera i Artur Borkowski, Komenda Policji w Ćmielowie, OSP Ćmielów i OSP Boria, MKS Świt Ćmielów. Patronat medialny sprawowała Gazeta Ostrowiecka.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *