Ogrody i Złota Jesień w oku kamer

Trwa montaż ośmiu kamer monitoringu, które zostaną zlokalizowane na Osiedlach Ogrody i Złota Jesień.
To realizacja zwycięskiego wniosku w ramach Budżetu Obywatelskiego Ostrowca Świętokrzyskiego. Niemal wszystkie z montowanych urządzeń wyróżnia szerokie pole widzenia i bardzo dobrą jakość o standardzie HD, a także obudowy wandaloodporne.
Są one zlokalizowane m.in. na dachu budynku Nr 11 przy ulicy Radwana na osiedlu ?Złota Jesień?, słupie oświetleniowym przy ulicy E. Dziewulskiego, czy przy ulicy Chrzanowskiego w pobliżu sklepu ?AZ? na osiedlu ?Patronackim?.
– Bardzo cieszy mnie to, że takie przedsięwzięcie zwyciężyło w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, a my możemy je teraz realizować – przyznaje prezydent Jarosław Górczyński. Temat bezpieczeństwa na osiedlu Ogrody przewijał się również w interpelacjach radnych.

Print Friendly, PDF & Email

4 thoughts on “Ogrody i Złota Jesień w oku kamer

 • 15/10/2018 at 21:26
  Permalink

  Straż miejska i tak nie interweniuje w stosunku do wandali czy pijackich imprez w nocy na skwerku przy boisku na ul. Dziewulskiego. W kamerę też będą patrzeć tak, żeby nie widzieć. A ostatnio widziałem patrol w spokojnej dzielnicy domków o godz. 9 rano. tam było przyjemniej pewnie… Taki spacerek…

  Reply
 • 15/10/2018 at 22:33
  Permalink

  Więcej kamer i patroli na Patronackim, bo przy blokach 11 i 12 piją i zachowują się skandalicznie.

  Reply
 • 16/10/2018 at 14:27
  Permalink

  Kamery to by się przydały tam gdzie wandale dewastuja samochody czyli przy parkingach na ul. Warynskiego czy osiedlu Rosochy bo później nikt nic nie wie a ludzie muszą sami za to płacić

  Reply
 • 28/10/2018 at 15:35
  Permalink

  Głosowałam w budżecie na ten system kamer i cieszę się że coś już jest zamontowane.
  Wiadomo, same kamery nie rozwiązują problemów ale ich obecność poprawia bezpieczeństwo.
  Jest wielu przeciwników bo niby „cenią sobie prywatność” ale warto wiedzieć że co kilka dni pojawiają się w mediach informacje o poważnych naruszaniach prawa i pomocy systemów kamer w znalezieniu i identyfikacji sprawców (dla przykładu zabójstwo 28 Pauliny kilka dni temu w Łodzi).

  Mnie kamery nie przeszkadzają a dzięki nim będę czuła się bezpieczniej.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *