18 i 16-latek ze środkami odurzającymi

Ożarowscy policjanci podczas patrolowania jednej z miejscowości w gminie, zauważyli dwie młode osoby.
Jedna z nich na widok policyjnego radiowozu odrzuciła materiałowe zawiniątko.
-Mundurowi w odrzuconym zawiniątku ujawnili około dwóch gramów suszu, który wstępnie został określony jako marihuana, a w odzieży 18?latka – kolejną porcję tego samego specyfiku ?mówi podkomisarz Agata Frejlich, oficer prasowy KPP w Opatowie. Funkcjonariusze sprawdzili również drugą z osób – 16-latka. Jak się okazało, nastolatek posiadał przy sobie torebkę foliową z ?działką? najprawdopodobniej marihuany.
Nastolatek trafił pod opiekę rodziców, jego sprawą zajmie się sąd rodzinny. Tym czasem policjanci przeszukali miejsce zamieszkania 18- latka.
-W pomieszczeniu gospodarczym mundurowi ujawnili zawiniątko zawierające blisko 4 gramy marihuany ?dodaje podkomisarz Agata Frejlich. Natomiast w samochodzie znaleźli torebkę foliową zawierającą 80 gramów suszu roślinnego, który również został wstępnie określony jako marihuana.
18-latek noc spędził w policyjnym areszcie. W dniu 15 października 2018 r. spotkał się z prokuratorem i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za to przestępstwo ustawodawca przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *