Siatkarki KSZO grają na Memoriale Agaty Mróz. Pokonały ukraiński Chimik Jużnyj

Weekend siatkarki KSZO spędzają na udziale w VII Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej, w którym rywalizują z ukraińskim Chimikiem Jużnyj, ekstraklasowym Volley Wrocław i pierwszoligowym MKS Dąbrowa Górnicza. Nasze panie rozpoczęły zmagania od zwycięstwa. Oto wyniki pierwszego dnia zawodów:

*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? Chimik Jużnyj 3:1 (25:18, 25:21, 14:25, 25:23).

KSZO: Wojtowicz (8), Gejko (4), Miros (10), Dorsman (11), Trach (13), Słonecka (Kucińska (libero) oraz Zaczkiewicz (2), Oktaba (1), Grzechnik (4), Wołoszyn (3) i Szasz.

Chimik: Dudnyk (23), Karpets (15), Bojko (6), Mykykytiuk (13), Majewska (6), Napalkowa (1), Niemcea (libero) oraz Stepanowska, Welikokon (1) i Chober (1)

*MKS Dąbrowa Górnicza ? Volley Wrocław 3:1 (25:22, 19:25, 25:22, 25:21)

MKS: Wodrowska (2), Szynkiel (13), Lipska (22), Czerwińska (2), Wilczek (9), Stroiwąs (3), Bodasińska (libero) oraz Lis (2) i Bryda (9)

Volley: Wers (13), Łozowska (16), Murek (4), Rasińska (11), Gajewska (4), Soter (8), Kuziak (libero) oraz Felak (1), Wołodko (3), Piśla (8) i Gancarz (1)

Wszystko wskazywało na to, że na ten dobrze obsadzony turniej do Dąbrowy Górniczej nasze siatkarki pojadą już w nowym trenerem. Tak się nie stało, a zespół w Dąbrowie Górniczej  prowadzi Mateusz Janik. Według naszych informacji, zatrudnienie nowego szkoleniowca to kwestii paru dni. To trener, który w ubiegłym sezonie prowadził jedną z drużyn Ligi Siatkówki Kobiet.

W zespole ostrowieckim na parkiecie w Dąbrowie Górniczej zadebiutowała przyjmująca Katarzyna Zaczkiewicz, która ostatnio występowała w AZS Uni Opole.

Najważniejszymi punktami VII edycji Memoriału są mecze, jednak wydarzenie to prezentuje Fundację ?Kropla Życia? Agaty Mróz ? Olszewskiej oraz promuje krwiodawstwo krwi i transplantację. Mecze turnieju rozgrywane będą w dniach od 19 do 21 października w znanej z poprzednich edycji Hali Widowiskowo-Sportowej ?Centrum? w Dąbrowie Górniczej. Wstęp na tegoroczny Memoriał jest bezpłatny. Oto jego program:

Dziś w sobotę, 20 października o godz. 14 Volley Wrocław zmierzy się z Chimikiem Jużnyj, a o godz. 17 MKS Dąbrowa Górnicza z naszym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Z kolei w niedzielę o godz. 11 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zagra z Volley Wrocław, a o godz. 14 MKS Dąbrowa Górnicza z Chimikiem Jużnyj.

Memoriałowi towarzyszy akcja krwiodawstwa przy Hali Centrum, wystawa malarstwa emocjonalnego, warsztaty dla dzieci i młodzieży pod nadzorem A. Plackowskiego – artysty malarza, Kawalera Orderu Uśmiechu, a także przejazd kolumny motocyklistów oraz gala wręczenia statuetek Kropli Życia, Mieczy Rycerzy Kropli   Życia. Turniej uświetni występ włoskiego muzyka Renato Monti wraz z żoną.

Tymczasem nasz klub realizuje ?Program Gmina?. Wśród gminy, które są zainteresowane przystąpieniem do niego jest Kunów, Bodzechów, Sienno, Rzeczniów, Iłża, Ćmielów, Ożarów. Docelowo ma to być 11 gmin, które zostaną sponsorami poszczególnych meczów. W każdym z nich nasza libero będzie występowała z logo innej gminy na koszulce. Na trybunach będą kolportowane materiały promocyjne gmin. Nasze siatkarki z kolei będą odbywały spotkania z młodzieżą w wybranych przez gminy szkołach, a nasz dyrektor sportowy, olimpijczyk Marcin Nowak przeprowadzi w nich nawet siatkarską lekcję wychowania fizycznego.

Partnerem naszego klubu została także firma Ticketik. Na jej podstawie kibice mają już możliwość zakupu poprzez dedykowaną stronę internetową zarówno karnetów, jak i biletów na wybrane mecze zespołu KSZO w Lidze Siatkówki Kobiet. Każdy kibic może wybrać sobie miejsce – spośród dostępnych – na hali a następnie opłacić zamówienie bez wychodzenia z domu. Co warte odnotowania, w zaimplementowanym systemie nie ma potrzeby drukowania biletu, bowiem na wejściu do hali będzie można okazać jego elektroniczną wersję, np. na smartfonie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *