Komplet zwycięstw juniorów KSZO

Na pływalni w Gliwicach juniorzy KSZO rozpoczęli walkę o medale mistrzostw Polski. W turnieju A rywalizowali z zespołami z Bytomia, Warszawy i Poznania. Takich turniejów rozegranych zostanie 12. W dniach od 22 do 23 czerwca 2018 roku w Gliwicach rozegrany zostanie turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych zespołów.
Podopieczni trenerów Roberta Serwina i Mariusza Staweckiego odnieśli w Gliwicach komplet zwycięstw.
Oto wyniki naszego zespołu:
*Pałac Młodzieży II Warszawa ? KSZO Ostrowiec 1:20 (0:3, 0:8,0:5, 1:4)
*AZS AWF Poznań ? KSZO Ostrowiec 5:21 (0:5, 1:9, 1:4, 3:3)
*Pałac Młodzieży Warszawa ? KSZO Ostrowiec 4:16 (0:5, 2:2, 0:4, 4:3)
*WTS Polonia Bytom ? KSZO Ostrowiec 8:11 (0:3, 4:3, 1:2, 1:3)


W pozostałych spotkaniach: WTS Bytom ? Pałac Młodzieży Warszawa 7:6; AZS AWF Poznań ? Pałac Młodzieży II Warszawa 5:8, AZS AWF Poznań ? Pałac Młodzieży Warszawa 1:28, WTS Polonia Bytom ? Pałac Młodzieży II Warszawa 20:2, WTS Polonia Bytom ? Pałac Młodzieży II Warszawa 17:2.
Po pierwszym turnieju KSZO razem z Alfą Gorzów, która rywalizowała w turnieju B, prowadzą w tabeli z kompletem punktów.
-Jestem zadowolony z postawy całej drużyny ? mówi trener, Robert Serwin. -Na szczególne wyróżnienie zasłużył przede wszystkim nasz bramkarz. Kuba Krawczyk bronił, jak w transie i dzięki jego postawie wygraliśmy mecz z bytomską Polonią. Nasza drużyna w konfrontacji z bytomianami, po objęciu prowadzenia w I kwarcie 3:0, długo prowadziła, ale rywale zmniejszyli dystans do stanu 8:7. Wtedy uwidoczniła się już pewna dojrzałość drużyny, która wytrzymała napór, zdobyła dwie kolejne bramki i znów w pełni kontrolowała spotkanie. Chłopcy zrealizowali wszystkie przedmeczowe założenia i jestem pełen optymizmu na dobry wynik w tym sezonie.


KSZO w Gliwicach zagrał w składzie (w nawiasie liczba zdobytych bramek): Jakub Krawczyk ? Aleksander Ozga (18), Jakub Kochański (12), Maksymilian Krakowiak (10), Oskar Jarocha (7), Mikołaj Kot (4), Kamil Nawodziński (4), Maksymilian Walesic (4), Igor Szląszkiewicz (2), Kacper Nadbrzuchowski (4), Cezary Pietrzyk (1), Brajan Nochelski (1). Trenerzy: Robert Serwin, Mariusz Stawecki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *