Napędziły strachu faworytkom. W Rzeszowie najdłuższy set na inaugurację Ligi Siatkówki Kobiet

Liga Siatkówki Kobiet. *Developres SkyRes Rzeszów ? KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (30:28, 25:13, 25:18).

Developres: Witkowska (9), Hawryła (10), Blagojević (15), Barakowa (1), Mlejnkova (5), Zaroślińska-Król (10), Sawicka (libero) oraz Rousseaux (9), Żabińska, Rabka i Hatala (2). Trener: Lorenzo Micelli.

KSZO: Wojtowicz (4), Gejko (2), Miros (10), Dorsman (9), Trach (3), Słonecka (9), Kucińska (libero). Trener: Mateusz Janik.

MVP: Jelena Blagojević (Developres).

Sędziowali: Anna Banaś – Maciej Twardowski. Widzów: 2804.

Oczywiście, nasze siatkarki nie były faworytkami spotkania, ale kto wie, jak potoczyłyby się losy meczu, gdyby udało im się wykorzystać piłki setowe w inaugurującej spotkanie partii z celującymi w tytuł mistrzowski rywalkami.

Od początku meczu ambitna gra ostrowczanek przynosiła efekty. Świetnie serwowała Justyna Wojtowicz, a sporo ataków kończyła nasza kapitan, Anna Miros. Kiedy więc było 10:10 i 17:17  ściskaliśmy kciuki za utrzymanie rytmu gry. I tak też było. Nikt jednak nie spodziewał się, że I set będzie najdłuższą partią rozgrywaną na inaugurację sezonu w Lidze Siatkówce Kobiet. Niestety, mimo aż czterech szans i piłek setowych nasz zespół przegrał seta, a zwycięstwo zapewnił rzeszowskiemu teamowi skuteczny atak Hawryły.

W II secie nasza drużyna musiała uznać siłę ataku Developresu. Katarzyna Zaroślińska i Helene Rousseax były nie do zatrzymania. Rzeszowianki szybko objęły prowadzenie 10:5 i do ostatniej piłki tej partii kontynuowały niezwykle skuteczną grę.

W III secie początkowo KSZO radził sobie całkiem, całkiem… Przegrywał tylko 6:9, ale błędy własne ostrowczanek przyczyniały się do powiększania dystansu z przeciwniczkami. I zapewne przebieg tego kończącego mecz seta były podobny do wcześniejszego, gdyby nie kilka niecelnych ataków Rousseax i Hawryły, które pozwoliły naszej drużynie nieco odrobić straty.

No cóż, pierwsze koty za płoty… Przebieg I seta pokazuje, że w tym sezonie na pewno nasza drużyna nie będzie tanio sprzedawała skóry.

Drugi mecz ligowy w sezonie z Radomką Radom ostrowieckie siatkarki rozegrają już w najbliższy piątek, 9 listopada, o godz. 18.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Napędziły strachu faworytkom. W Rzeszowie najdłuższy set na inaugurację Ligi Siatkówki Kobiet

  • 04/11/2018 at 20:11
    Permalink

    Oby z Radomką było lepiej i niech wygrają 3-1. Powodzenia KSZO!!!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *