Marcin Wiśniewski ukończył nowojorski maraton (zdjęcia)

W minioną niedzielę, 4 listopada, odbył się jeden z największych i najbardziej prestiżowych maratonów na świecie – 60 New York Marathon, na starcie którego stanął ostrowczanin, Marcin Wiśniewski – na co dzień prezes firmy Jano.
Bieg po ulicach stolicy świata odbywa się przez 5 dzielnic nowego Yorku – Staten Island, Brooklyn, Queens, Bronx i Manhattan z metą w Central Parku. W tym roku bieg ukończyło 52745 osób.
-Trasa nie należało do łatwych. Było pięć podbiegów, w tym dwa dość trudne – mówi Marcin Wiśniewski. Jednak był to wyjątkowy bieg. Taka ilość kibiców nie jest nigdzie na świecie osiągalna. W Europie nie spotyka się tylu ludzi na trasie którzy kibicują. Ocenia się że wzdłuż trasy było nawet około 2,5 miliona ludzi. Przez cały czas ludzie stoją w dużym tłumie i kibicują.
Dla Marcina Wiśniewskiego był to 16 maraton, jaki ukończył.
-Zapamiętam start w Nowym Jorku właśnie ze względu na ilość kibiców – mówi. -Dodatkową niespodzianką nowojorskiego maratonu jest to, że w poniedziałkowym wydaniu gazety The New York Times drukują nazwiska tych którzy ukończyli. Ja osiągnąłem czas 3,58,06, co wśród ponad 50 tysięcy biegaczy dało mi 13597 miejsce.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *