Ostrowczanka powalczy o tytuł Miss Universe!

Ostrowczanka Magdalena Swat będzie reprezentować Polskę na prestiżowych wyborach Miss Universe (Miss Wszechświata).
Już w tym miesiącu wylatuje na konkurs do Tajlandii.
-Przygotowania polegają przede wszystkim na kompletowaniu garderoby – mówi Magda Swat. Są duże wymagania co do wyglądu, w związku z tym potrzebuje, dużo kreacji do przebierania się przynajmniej raz dziennie. Przygotowuję się również fizycznie, aktualnie jestem na diecie dostosowanej do specjalnych treningów. Zwracam ogromną wagę do przygotowania psychicznego. Miss Universe to bardzo wymagający konkurs, na pewno też stresujący, dlatego staram się nastawić odpowiednio mentalnie.
Magda Swat przyznaje, że to dla niej olbrzymie wyzwanie. Do Tajlandii wylatuje pod koniec listopada, zaś zgrupowanie rozpoczyna się 2 grudnia br. Finał zaplanowano w Bangkoku na 17 grudnia br.


– To chyba moje, jak dotąd największe wyzwanie – mówi Magda. Robiłam wcześniej dużo innych medialnych rzeczy, ale przyznam, że nie na taką skalę. Magdalena Swat będzie reprezentować nasz kraj na Miss Universe po tym, jak przed rokiem sięgnęła po ty tuł I Wicemiss Polonia.
– Przede wszystkim ten tytuł dodał mi pewności siebie – mówi. W ciągu roku panowania udało mi się odbyć staż w telewizji TVP 1 przy programie śniadaniowym, rozwinąć moje social media i zwiększyć ilość ofert modelingowych. Ale nie zamierzam spocząć na laurach, po konkursie Miss Universe znów planuję ?zakręcić się? wokół telewizji.
Historia konkursu Miss Universe sięga aż do 1920 r., kiedy to po raz pierwszy zorganizowano w Galveston w stanie Teksas w USA Rewię Dziewczyny w Kostiumie Kąpielowym (the Annual Bathing Girl Revue). Od 1926 r. do rywalizacji zaczęły przystępować panny z innych krajów, co doprowadziło do zmiany nazwy na Międzynarodowe Widowisko Piękna (International Pageant of Pulchritude), a zwyciężczyni otrzymywała już tytuł Miss Universe. Tak więc pierwszą jego posiadaczką stała się Catherine Moylan z Dallas w Teksasie. W pierwszej edycji do rywalizacji stanęło 37 konkurentek z USA oraz zaledwie 2 z innych krajów. Jednak z każdym rokiem te proporcje ulegały zmianie. Pierwszą miss spoza USA była reprezentantka Austrii Lisl Goldarbeiter, która wygrała w 1929 r. Rekordzistkami w zdobytych tytułach Miss Universe są reprezentantki: USA ? 8-krotnie, Wenezuela ? 7-krotnie, Puerto Rico ? 5-krotnie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *