Tragiczny pożar w centrum Denkowa

Biegli i funkcjonariusze policji pracują na miejscu nocnej tragedii do jakiej doszło w centrum Denkowa. Około godz.22.30 wybuchł pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym w wyniku, którego zmarła jedna osoba.


– Po dojeździe na miejsce zdarzenia straży pożarnej stwierdzono, że pożarem objęte było jedno z czterech lokali mieszkaniowych znajdujących się w budynku- relacjonuje Sebastian Klaus z KP PSP Ostrowiec Św.


Mieszkańcy lokali nie objętych pożarem zostali ewakuowali na zewnątrz budynku przez przybyciem strażaków. Zajęły się nimi służby gminne, które pod okiem prezydenta Jarosława Górczyńskiego, koordynowały całą akcję. Zapewniono ciepły posiłek oraz nocleg. Na miejscu podstawiono autobus, aby w nim mogli schronić się mieszkańcy do chwili zakończenia akcji.
Działania straży pożarnej, które trwały ponad trzy godziny polegały na natychmiastowym ugaszeniu pożaru oraz oddymieniu pomieszczeń z jednoczesnym przeszukaniem pod kątem osób poszkodowanych. W trakcie prowadzonych czynności gaśniczych strażacy w jednym z pomieszczeń znaleźli spalone zwłoki człowieka. Innych osób nie znaleziono. 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *