Opatowianie w 100 rocznicę Odrodzenia Polski (zdjęcia)

 11 listopada w odpustową niedzielę  opatowianie czcili pamięć Św. Marcina Biskupa – patrona miasta i parafii oraz 100 rocznicę Odrodzenia Polski.

Uroczystości rozpoczęły się w opatowskiej kolegiacie, w której została odprawiona msza święta w intencji   Ojczyzny z udziałem przedstawicieli Kapituły opatowskiej reprezentowanych przez ks. prałata Lecha Siekierskiego, który przewodniczył uroczystej liturgii , ks. dziekana dekanatu Szewna -– ks. kan. gremialnego  Kapituły Kolegiackiej Jana Butryna, który wygłosił słowo Boże, a także z udziałem posła Kazimierza Kotowskiego,  władz samorządowych na czele z burmistrzem Andrzejem Chanieckim i burmistrzem – elektem Grzegorzem Gajewskim,  pocztów sztandarowych miasta i powiatu, kombatantów, policji, szkół, rzemiosła i innych grup i organizacji społecznych.

Oficjalne uroczystości odbyły się na opatowskim rynku przed pomnikiem mjr Ludwika Toporaz Zwierzdowskiego. Uroczystości na rynku rozpoczęły się od odśpiewania hymnu z udziałem Chóru Św. Marcina pod dyrekcją Zdzislawa Staniszewskiego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *