Wysokie zwycięstwa waterpolistów KSZO w kwalifikacjach MP Juniorów

Waterpoliści KSZO wzięli udział w Gliwicach w Turnieju D Rundy Kwalifikacyjnej do Mistrzostw Polski Juniorów U-19. Odnieśli dwa, bardzo przekonywujące i wysokie zwycięstwa. W ogólnej tabeli z kompletem zwycięstw ustępują tylko gorszym bilansem bramek Alfie Gorzów.

W Gliwicach podopieczni trenera Roberta Serwina pokonali najpierw ŁSTW Łódź 25:9, a następnie Arkonię Szczecin 38:4.

-Cieszę się, że chłopcy nie zlekceważyli rywali. Zagrali na swoim, bardzo dobrym i wysokim poziomie ? mówi trener, Robert Serwin. -Wszyscy zasłużyli na wysokie oceny, a na najwyższe Aleksander Ozga, Kamil Nawodziński, Maksymilian Krakowiak i Igor Szląszkiewicz. Przebieg tych dwóch naszych meczów był jednostronny i w zespole zadebiutował nasz najmłodszy w składzie, bramkarz Jan Skaliński. Cieszę się też, że jego debiut w tej grupie wiekowej i zawodach tej rangi wypadł jak najbardziej pomyślnie.

KSZO w Gliwicach zagrał w składzie: Jakub Krawczyk, Jan Skaliński ? Mikołaj Kot, Aleksander Ozga, Igor Szląszkiewicz, Jakub Kochański, Kacper Nadbrzuchowski, Maksymilian Krakowiak), Kamil Nawodziński, Brajan Nochelski, Oskar Jarocha, Maksymilian Walesic, Cezary Pietrzyk. Trener: Robert Serwin.

Następny turniej nasi juniorzy rozegrają już na własnym basenie. W dniach od 12 do 13 stycznia będą w Turnieju F podejmować liderującą Alfę Gorzów Wielkopolski, a także Neptuna Łódź, WTS Polonię Bytom i GKPW 59 Gorzów Wielkopolski.

-To już będzie rywalizacja z silnymi rywalami, na tle których będziemy mogli dokonywać pierwszych weryfikacji układu sił w stawce drużyn aspirujących do złotego medalu mistrzostw Polski ? mówi trener, Robert Serwin.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *