Burmistrz i radni Ćmielowa złożyli ślubowanie (zdjęcia)

W czwartek 22 listopada odbyła się pierwsza w nowej kadencji 2018-2023 sesja Rady Miasta i Gminy Ćmielów. Zaświadczenia o wyborze radnym wręczyła przewodnicząca gminnej komisji wyborczej Magdalena Małek. Obrady do wyboru przewodniczącego rady prowadził radny senior Józef Nowak.

Po złożeniu przez radnych ślubowania została przegłosowana kandydatura Krystyny Zdonek na przewodniczącą rady. K. Zdonek otrzymała 14 głosów poparcia. Na wiceprzewodniczącego zostali zgłoszeni radni Piotr Małek i Jerzy Sykała. Zwyciężył 9 głosami za P. Małek.

 

Zaprzysiężona została także burmistrz Ćmielowa Joanna Suska, która zadeklarowała współpracę ze wszystkimi radnymi. Przypomnijmy, że do Rady Miasta i Gminy Ćmielów weszło 15 radnych z aż 7 komitetów wyborczych: dwie osoby z KWW Joanna Suska, jedna z KWW Grigora Szaginiana, pięć z KW Gmina Ćmielów Od Nowa, cztery z KW Porozumienie Na Rzecz Rozwoju Gminy Ćmielów oraz trzy, które startowały z własnych komitetów.

Nad dzisiejszymi wyborami prezydium rady czuwała komisja skrutacyjna w składzie: Halina Wójtowicz, Piotr Paszyński, Andrzej Bonarek, Ewelina Otolińska.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *