Marzena Dębniak starostą. Po raz pierwszy kobieta zarządza powiatem ostrowieckim (wideo)

Podczas pierwszej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego w kadencji 2018-2023 wybrano wszystkie władze powiatu. Starostą została, zgodnie z zapowiedziami, Marzena Dębniak, która w minionej kadencji pełniła urząd wiceprezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. W wyborach nie miała kontrkandydata.

Swe urzędowanie pani starosta ? absolwentka studiów prawniczych na Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz podyplomowych  studiów z zakresu zarządzania ma rozpocząć od bilansu stanu finansów jednostki. Sytuację w szpitalu określa jako tragiczną, na co wskazuje choćby wynik finansowy za 9 miesięcy br. Pytana o to, czy dyrektor lecznicy zostanie odwołany powiedziała jedynie, że w związku z jego wyborem na radnego miejskiego w Starachowicach mamy do czynienia z określoną sytuację prawną.

Marzena Dębniak została wybrana na starostę w tajnym głosowaniu 15 głosami za przy 7 sprzeciwu i 1 wstrzymującym się.

Na wicestarostę, który również nie miał kontrkandydata, wybrano doświadczonego samorządowca Andrzeja Jabłońskiego, radnego pierwszej kadencji samorządu powiatowego, byłego burmistrza Kunowa i wójta Bałtowa.

Dwójce starostów w pracach Zarządu Powiatu Ostrowieckiego pomagać będą radni Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego: Agnieszka Rogalińska ? prezes Agencji Rozwoju Lokalnego i Łukasz Dybiec ? dyrektor Zakładu Usług Miejskich, których wybrano 15 głosami za przy 8 przeciw.

Obrady rozpoczął w roli przewodniczącego radny ? senior Marek Bilski z Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach na przewodniczącego zwyciężył reprezentujący wyborców z okręgu w Ćmielowie Mariusz Pasternak – wiceprezes Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów ?Janik?.

Na wiceprzewodniczących wybrano lekarza Małgorzatę Bień i sekretarza gminy Bodzechów, Małgorzatę Sobieraj. Wiceprzewodniczącym nie został natomiast wybrany od dziś już były starosta, radny Zbigniew Duda.

Radni odebrali od Przewodniczącego Powiatowej Komisji Wyborczej w Ostrowcu Świętokrzyskim Macieja Ligowskiego akty nominacji i złożyli uroczyste ślubowanie.

W pracach komisji pracowali: jako przewodniczący Piotr Maj oraz jako członkowie Ryszard Proksa, Andrzej Broda, Dariusz Wierzbiński, Robert Rogala.

Podczas trwającej cztery godziny sesji radni głosowali za pośrednictwem systemu głosowania zainstalowanego na tabletach poprzez bezprzewodową sieć internetową.

Print Friendly, PDF & Email

4 thoughts on “Marzena Dębniak starostą. Po raz pierwszy kobieta zarządza powiatem ostrowieckim (wideo)

 • 23 listopada 2018 at 06:24
  Permalink

  To czy kobieta, czy meszczyzna zostanie Starosta, to tylko ciekawostka, dla miasta i mieszkancow to nie ma znaczenia. Jako prawnikowi zycze wlasciwej oceny stanu Miasta i jego potrzeb, Zwlaszcza jego mieszkancow. Dobrze by bylo unikac takich sytuacji w ktorych jak to za poprzednich rzadow bywalo mieszkancy miasta byli ignorowani i sluzyli glownie jako szczeble drabiny, po ktorych mozna sie bylo zupelnie bezkarnie wspinac do osobistych sukcesow i interesow. Jako przyklad podam tylko potraktowanie poszkodowanych osuwiskiem. Bezducha ktora zasmrodzila to miasto, a zwlaszcza urzedy na lata. Ale nie tylko to, mozna wiecej takich perelek znalec, bez wertowania. Moze jako kobieta podejdzie pani z wiekszym uczuciem do tego Miasta, mam nadzieje ze nie do mentorow, np w stylu Rozy Thun, ktora ostatnio tak dobrze mowila o Timermansie, ze az sie wzruszylem. Powiedziala cos w styly jak to mowia sprzedawcy samochodow, ze Timermans tak kocha Polske, ze plakal, jak ja probowal sprzedawac. Zycze madrych i dobrze wywazonych decyzji. Wiele sie nie zmienia, ale moze,.. Zmiana kolejnosci w punkcie patrzenia, moze wyostrzy punkty widzenia. Obaczym.

  Reply
  • 23 listopada 2018 at 12:49
   Permalink

   szkoda mi cię człowieku – oczywiście współczuję prawdopodobnych twoich strat materialnych wskutek tego osuwiska,ale życie MUSI iść naprzód ; szkoda że twój świat skończył się tego pamiętnego grudnia…

   Reply
 • 23 listopada 2018 at 23:32
  Permalink

  To samo i tak samo mowia komunisci po mordach stalinowskich. Ja uwazam ze bledy polityczne trzeba naprawiac, a szkody zadoscczynic, lub przynajmniej zwracac koszty wyrzadzonych szkod. I ponosic konsekwencje za brak odpowiedzialnosci w swoich dzialaniach. Zwlaszcza jesli to dzialanie wyrzadzilo komus szkode. Najlepiej z wlasnej kieszeni. To kwestia honoru politycznego i politycznej odpowiedzialnosci. Nie umiesz przewidywac? ..przepraszam dowidzenia, zrob miejsce dla kogos kto bedzie umial. Tu wyraznie mamy do czynienia z wymklisowskim twardoglowym trzymaniem sie stolkow, bez zadnej cywilnej, a zwlaszcza karnej odpowiedzialnosci, a nie robieniem cos dla miasta. Mam nadzieje ze coraz wiecej mieszkancow miasta takie zaleznosci zacznie zauwazac i moze nawet stworza jakis ruch obrony mieszkancow przed obsesyjnie rzadnymi wladzy i stanowisk miejskich politykow. Obrony miasta przed niekompetencja nam potrzeba. A zwlaszcza obrony przed ukladem zamknietym. Napewno wszyscy zrozumieli o czym mowie. A przynajmniej stworzyc jakis system usuwania politykow nieproduktywnych ze sceny przed uplywem kadencji. Zwlaszcza skompromitowanych. Polityka to misja, a nie sposob na trzymanie czterech liter w cieple. Obsesyjne trzymanie sie stolkow nie ma nic wspolnego z dzialaniem na rzecz miasta i mieszkancow. Zamiast Marksa i Engelsa poczytajcie np. o T.Kosciuszce. Dlatego to Miasto jest w ogonie wszystkich statystyk. Ogladalem niedawno zjazd solidarnisci, boze myslalem ze kreca film konopielka. Rozumie ze strajkowac juz nie ma przeciko czemu, ale do zrobienia jest naprawde wiele. Wladze miasta tkwia w tym smrodzie osuwiska juz trzecia kadencje i milcza i udaja ze problemu nie ma, najlepiej chcieli by o tym zapomniec. Przykro mi, ale chyba Wiecie jak to wyglada i co z tego wychodzi. I sami sobie odpowiedzcie jak was za takie dzialania mozna nazwac. A jezeli chodzi o polityke, to litosci, zachowujecie sie jak komunisci. W kupie chcecie byc silniejsi, zamiast zrobic wyscig na dokonania i efekty spolecznego zaangarzowania dla miasta. Urzad miasta to nie bastion i pamietajcie ze taczek u nas dostatek. Urzad Miasta to jest miejsce tworzenia i ochrony interesow mieszkancow, to jest jak porodowka, nie rodzisz? ..to wypad. A tak na marginesie to wypchaj sie z tym swoim wspolczuciem , przedmioty to rzecz nabyta, dobrze ze nikt nie zginal. Pragne jedynie podkreslic malosc tych ktorzy nas reprezentuja, duchem, sercem i czynem i pokazac, ze jak juz cos drapna to scimbola dopoki im ktos oczu nie wydrapie. To raczej ja wspolczuje.

  Reply
 • 24 listopada 2018 at 12:11
  Permalink

  Pani Starosto, niech Pani zrobi coś z tą Salą Rady Powiatu, bo to wstyd jak się ogląda zdjęcia. Szanujące się powiaty takowe reprezentacyjne sale posiadają. Niech Pani skończy z tym dziadostwem. Przede wszystkim gratuluję Pani wyboru.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *