Ostrowczanie rodakom ? bohaterom

W minioną sobotę członkowie Stowarzyszenia Ostrowieccy Patrioci rozpoczęli w Domu Parafialnym Michael przy ulicy Okólnej zbiórkę darów ? paczek dla kombatantów na Kresach. W ten sposób przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji ?Wesprzyj polskich kombatantów na Kresach?, zainicjowanej przez Stowarzyszenie Odra-Niemen.
Dary żywnościowe można dostarczać w 1 i 3 środę miesiąca w godz. 16-18 oraz w każdą 2 i 4 sobotę miesiąca w godz. 12-14. Idealna, ważąca 11 kg paczka powinna zawierać: litr oleju, po kilogramie cukru i ryżu, paczce kaszy, małe i duże opakowania makaronu, konserwę, warzywa i owoce w puszcze, małe i duże opakowania herbaty i kawy sypanej lub rozpuszczalnej oraz kakao, słodycze duże (ciastka) i drobne (batony, cukierki), czekoladę, a także kartkę świąteczną.
Paczki mają trafić do Kresowiaków, ale również do społeczności polskich zamieszkujących jeszcze dawniejsze tereny polskie. Wśród nich znajdują się Łatgalia w dawnych Inflantach, Żytomierszczyzna, czy też Gagauzja i okolice Suczawy, gdzie do dziś pielęgnowana jest polskość.
Zbierane są również fundusze na opiekę socjalną i zdrowotną kombatantów oraz renowację miejsc pamięci. Można je przekazywać na konto Stowarzyszenia Odra-Niemen nr 41 1440 1185 0000 0000 1283 9308.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *