Hybrydowa toyota we flocie ostrowieckiej policji (zdjęcia)

Komenda Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymała nowy, ekologiczny radiowóz.
To auto marki Toyota Auris 1.8 Touring Sports Hybryd, a jakże wyposażone w napęd hybrydowy o mocy 180 KM, które zużywa jedynie 3,5 litra paliwa na 100 km i to podczas jazdy miejskiej oraz emituje od 81 g dwutlenku węgla na 1 km.
Na zakup radiowozu 33,3 tys. zł dołożyło Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pozostała kwota pochodziła z środków Funduszu Wsparcia Policji oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

– Mam nadzieję, że to działanie, które wynika z ogólnej walki z niską emisją będzie również testem pod względem technicznym. Jeżeli te auta w opinii policjantów będą odpowiednie, to w przyszłości również będą możliwe zakupy aut w oparciu o nową technologię ? mówi wicestarosta Andrzej Jabłoński, który uczestniczył w uroczystym przekazaniu samochodu na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach.
Mł. inspektor Grzegorz Wilk, Komendant Powiatowy Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, podkreśla że to już czwarty samochód w tym roku jaki trafił do ostrowieckich policjantów, do zakupu którego dołożyły się samorządy lokalne, ale pierwszy hybrydowy.
-Będziemy go używać do jazdy po mieście w systemie ruchu drogowego, a to z uwagi na specyficzny napęd. Na silniku elektrycznym może przejechać maksymalnie 60 kilometrów ? mówi.
W uroczystości przekazania komendom policji 11 toyot uczestniczyła m.in. wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, senator Krzysztof Słoń, prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Ryszard Gliwiński. Spośród 11 aut, 3 trafiły do kieleckich policjantów. Kolejne 3 pojazdy będą użytkowane przez funkcjonariuszy z Komedy Powiatowej Policji w Busku ? Zdroju, 2 auta zostały przekazane włoszczowskim stróżom prawa, natomiast po 1 radiowozie odebrali mundurowi z Ostrowca Świętokrzyskiego, Skarżyska ? Kamiennej oraz Starachowic.
Jak się dowiedzieliśmy, jeszcze w tym roku ostrowiecka komenda dostanie kolejne auto, na zakup którego środki wyasygnowały ze swoich budżetów gminy powiatu ostrowieckiego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *