Zapraszamy na VIII Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy w Piłce Wodnej. Zagra Polska, Ukraina i Litwa

Już w najbliższy weekend na Pływalni Rawszczyzna rozegrany zostanie VII Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy w Piłce Wodnej o Puchar Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. Zawody organizuje KSZO i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W turnieju zagrają waterpoliści z rocznika 2004 i młodsi. Na starcie staną dwie reprezentacje Polski oraz Litwy i Ukrainy. W reprezentacji Polski, która już od 4 grudnia będzie w naszym mieście odbywać zgrupowanie, zagrają waterpoliści KSZO: Daniel Idzikowski, Dariusz Woźniak, Jan Skaliński, Igor Ostrowski, Wiktor Staniszewski, Filip Budzyn.

Reprezentację poprowadzą serbski szkoleniowiec Aleksandar Krstanosić, Jacek Osiński, Sebastian Żabski i ostrowczanin, Mariusz Stawecki. Przyjazd młodych waterpolistów z zagranicy spodziewany jest w Ostrowcu 7 grudnia.

Kalendarzyk turnieju:

7 grudnia (piątek)

18.00 – 19.00: trening Polska I ? Polska II

19.00 ? 20.00: trening Ukraina  ? Litwa

8 grudnia (sobota)

10.00: Polska I ? Litwa

11.15: Ukraina – Polska II

16.45: uroczyste otwarcie turnieju

17.00: Litwa – Polska II

18.15: Polska I ? Ukraina

9 grudnia (niedziela)

9.30: Ukraina ? Litwa

10.45: Polska II ? Ukraina

12.00: podsumowanie i zakończenie turnieju

Turniej rozgrywany będzie systemem każdy z każdym, a mecze będą toczone w czasie 4×8 min. Za zwycięstwo zespół otrzyma 2 pkt., a za remis 1 pkt. W sytuacji uzyskania przez zespoły tej samej ilości punktów, o kolejności danej ekipy będzie decydowała różnica bramek, następnie ilość strzelonych bramek i ilość straconych bramek. Wszystkie startujące w turnieju drużyny otrzymają okolicznościowe puchary, a najlepsi zawodnicy wytypowani przez trenerów nagrody.

Na turniejem, jak co roku, patronat medialny sprawuje Gazeta Ostrowiecka.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *