Piłkarze KSZO już po opłatku

W sobotnim, sparingowym meczu z Siarką Tarnobrzeg padł remis 1:1, a strzelcem gola dla ekipy KP KSZO 1929 był Bartłomiej Smuczyński.
Po meczu piłkarze spotkali się, by podzielić się opłatkiem i rozpoczęli świąteczno-noworoczne urlopy. Do zajęć powrócą 7 stycznia.


W meczu z Siarką, rozgrywanym na boisku przy ulicy Kolejowej 3×30 minut, w naszych szeregach, na pozycji lewego obrońcy wystąpił 21-letni Filip Rogoziński, były gracz Zorzy Tempo Pacanów, Piasta Stopnicy, a ostatnio Zdroju Busko. Jego gra w barwach KSZO związana jest z bardzo prawdopodobnym odejściem Dominika Cheby do Ruchu Chorzów.
Jak się dowiedzieliśmy, to nie jedyny ruch kadrowy w naszej linii defensywy. Do pomarańczowo-czarnych dołączy bowiem Marcin Grunt, którego świetnie znają zapewne kibice. Po odejściu z KSZO grał w Wiernej Małogoszcz, Broni Radom, a ostatnio w Zdroju Busko. To więc comeback środowego obrońcy do KSZO. Niewykluczone, że przeciwną drogę, a więc do Buska, wybierze natomiast Radosław Kardas.
W meczu z Siarką nie zagrali Michał Grunt i Filip Burzyński. Obaj mają przejść zabiegi, ale powinni być do dyspozycji trenera Marcina Wróbla w rundzie wiosennej.
Zagrał za to Stanisław Sarwicki, który wraz z Damianem Mężykiem powinni od stycznia z zespołem trenować i to na pełnych obrotach. Przeciwko drugoligowcom nie wystąpił też ani jeden z testowanych zawodników w poprzednim sparingu z Wisłą Sandomierz. Mamy tu na myśli Przemysława Dwórzyńskiego ze Znicza Pruszków, Macieja Miłka z Klimontowianki Klimontów, Dariusza Drzazgę – wychowanka Motoru Lublin oraz Kamila Ucińskiego z Granatu Skarżysko-Kamienna.
Nasi działacze zapowiadają, że drużyna będzie wzmocniona 3-4 piłkarzami. Niemal pewny jest powrót do KSZO Marcina Dynarka, który od kilku sezonów występuje w kunowskiej Stali.
Tymczasem poinformowani zostaliśmy o planie zimowych sparingów. Piłkarze KSZO rozegrają siedem meczów kontrolnych. Pierwszy z nich 26 stycznia z Siarką w Tarnobrzegu, a kolejne: 2 lutego (godz. 11) z Energią Kozienice (IV liga), 9 lutego w Stalowej Woli ze Stalą (II liga), 13 lutego (godz. 17) z Powiślanką Lipsko (klasa okręgowa), 16 lutego (godz. 11) z KS Warka (klasa okręgowa), 23 lutego (godz. 11) z Bronią Radom (III liga) i 2 marca (godz. 11) z Tomasovią Tomaszów Lubelski (IV liga).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *