Spotkanie z ekspertem ds. bezpieczeństwa

W dniu 13 grudnia 2018 r., na terenie Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Nr 2 PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się spotkanie z ekspertem do spraw bezpieczeństwa przewozu osób.

 

Spotkanie zorganizowane przez Polski Czerwony Krzyż poprowadził ekspert z zakresu bezpieczeństwa przewozu osób, Łukasz Jendrysek ?mówi Sylwester Kaniewski, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczestnikami ?lekcji o bezpieczeństwie? byli ostrowieccy policjanci, strażacy, strażnicy miejscy oraz ratownicy medyczni. W trakcie spotkania prowadzący zaprezentował najnowsze trendy w zakresie stosowania fotelików samochodowych wykorzystywanych do przewozu dzieci. Ponadto wskazał najczęstsze błędy popełniane przy wyborze oraz zakupie fotelika jak również omówił wszelkie nieprawidłowości podczas mocowania fotelików. Nie zabrakło również tematów, które dotyczyły zagrożeń wynikających z jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa lub zapiętych w sposób nieprawidłowy.

Przypominamy! Pasy bezpieczeństwa są po to, aby ratować ludzkie życie. Zapinasz pasy nie dla Policji, tylko dla bezpieczeństwa własnego i swoich bliskich. Podczas wypadku pasy zwiększają szansę na przeżycie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *