Wyróżnienia dla ostrowieckich sportowców i trenerów

Prawie 300 nagród, wyróżnień i statuetek zostało wręczonych podczas uroczystego podsumowania roku sportowego 2018 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.

Uhonorowano sportowców w różnych kategoriach wiekowych, medalistów Mistrzostw Świata i Europy, złotych medalistów Mistrzostw Polski, młode talenty świętokrzyskiego sportu. Wyróżnione zostały również osoby zasłużone na rzecz sportu województwa świętokrzyskiego, szkoleniowcy i działacze, kluby i związki sportowe, samorządy lokalne, a także organizatorzy imprez sportowych rangi międzynarodowej i krajowej, promujących województwo świętokrzyskie. Uroczysta gala odbyła się w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Nagrody wręczali: Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz Łukasz Korus, który reprezentował Annę Krupkę, wiceministra sportu i turystyki. W gali uczestniczyła również Agnieszka Buras, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego oraz Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego.

Podczas uroczystości Odznaką Ministra Sportu i Turystyki ?Za zasługi dla Sportu? uhonorowano osoby wyróżniające się działalnością na rzecz sportu województwa świętokrzyskiego. W gronie tym znalazł się m.in. Wiesław Kepel, wieloletni członek Zarządu Wojewódzkiego SZS w Kielcach który odebrał złotą odznakę oraz Joanna Kępa, nasza trener fitness.

Podczas gali podsumowano również współzawodnictwo w sporcie młodzieżowym. KSZO Ostrowiec raz jeszcze okazał się najlepszym klubem w województwie.

W 2018 roku region świętokrzyski był areną ważnych imprez sportowych o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim. Wyróżniono również organizatorów imprez, które promowały nasze województwo, w tym organizowane w Ostrowcu Świętokrzyskim XXXIII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców U-17 ?Syrenka Cup? i VII Mistrzostwa Gór Świętokrzyskich ? Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim.

Nagrodzono medalistów Mistrzostw Świata, Europy. Wśród nich znaleźli się Natalia Czajkowska, Nikoletta Sularz, Piotr Zieliński, Aleksandra Kępa, Dominik Jewiak i Sandro Sołowiej z Black&White Ostrowiec Świętokrzyski. Gratulacje powędrowały również do medalistów Mistrzostw Polski w kategorii senior, młodzieżowiec, junior, junior młodszy, m.in. pięściarzy KSZO – Alberta Orła i Wiktorii Dziekan z KSZO, waterpolistów KSZO – Aleksandra Ozgi, Maksymiliana Krakowiaka, Kacpra Nadbrzuchowskiego i trenera Roberta Serwina. Za nadzieje olimpijskie uznano waterpolistów KSZO – Jana Skalińskiego, Daniela Idzikowskiego, Wiktora Staniszewskiego z trenerem Mariuszem Staweckim oraz taekwondoczkę Natalię Domańską z OSTO Ostrowiec prowadzoną przez Wiolettę Walerowicz, a także pięściarkę KSZO, Natalię Kaniewską z trenerami Wojciechem Surowcem i Eugeniuszem Ciochem.

Wyróżniono także Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, który został najbardziej usportowioną szkołą w naszym województwie. Nagrody odebrali dyrektorzy placówki – Anna Trojanowska i Rafał Dytkowski.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *