Nauczycielka dumna z ucznia

Krystyna Faliszewska, była nauczycielka, przyjechała na święta Bożego Narodzenia z USA do rodzinnego Ostrowca Świętokrzyskiego i odwiedziła swojego ucznia, Jerzego Murzyna.
O Krystynie Bir ?Faliszewskiej pisaliśmy przed rokiem. Była nauczycielka pojechała pod koniec lat osiemdziesiątych na zaproszenie przyjaciół do USA i tam już została. Później wygrała wizę. Mieszka w Dayton w stanie Ohio. W Ameryce poznała męża.
Wspólnie prowadzili firmę kosmetyczną. Pani Krystyna regularnie przylatuje jednak do kraju. Odwiedza rodzinę i przyjaciół. Czyta wydania internetowe ?Gazety Ostrowieckiej? i wie dokładnie, co dzieje się w Ostrowcu i w regionie. W jesiennych wyborach samorządowych ?kibicowała? swojemu uczniowi ze szkoły w Sadowiu, Jerzemu Murzynowi. Postanowiła go odwiedzić przed świętami i pogratulować mu sukcesu wyborczego.
-Pamiętam Jurka ze szkoły, tak jak i wszystkich moich uczniów -mówi. Oprócz wiedzy starałam się nauczyć wtedy bardzo młodych jeszcze ludzi odpowiedzialności za to co robią i za ich samodzielne decyzje w dalszym życiu. Przyjemnie mi, że ludzie tak dobrze mówią o moim wychowanku. Słyszałam, że wiele zrobił dla gminy, a co najważniejsze, że szanuje ludzi i dotrzymuje słowa.
-Nie ukrywam, że czekając na tak miłego gościa, byłem zdenerwowany jak przed klasówką. Moglibyśmy tak wspominać i wspominać przez wiele, wiele godzin ? podkreślał wójt. -Pani od fizyki i chemii nic się nie zmieniła. Miałem wrażenie, że czas się zatrzymał. Zaprosiłem panią Krystynę Faliszewską do naszej gminy. Chciałbym pokazać jej tętniące życiem szkoły w naszej gminie, pochwalić się wspaniałymi pedagogami i młodzieżą, a także nowoczesną bazą edukacyjną, jaką stworzyliśmy w ostatnich latach dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *