Stracili panowanie

W dniu 24 grudnia 2018 r., o godz. 9.22, we Włostowie, 31-letnia kierująca samochodem marki Ford, straciła panowanie nad prowadzonym autem i zjechała do przydrożnego rowu.

Niestety, kobieta została przewieziona do szpitala.

Z kolei w dniu 21 grudnia 2018 r., w gminie Bodzechów, kierujący fiatem podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Świadkiem tego zdarzenia był policjant ostrowieckiej komendy.

-Funkcjonariusz natychmiast udzielił pierwszej pomocy poszkodowanym, po czym wezwał nie miejsce służby ratunkowe ?mówi Sylwester Kaniewski, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W tym zdarzeniu najbardziej ucierpiała 21-letnia pasażerka fiata. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że sprawcą wypadku jest 24?letni mieszkaniec gminy Ćmielów, który prowadził pojazd, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Policja apeluje o ostrożną jazdę. Stosowny przepis Kodeksu drogowego zobowiązuje kierujących do dostosowania prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że o tej porze roku drogi są śliskie, a w połączeniu z brakiem podstawowych umiejętności kierujących ? niezwykle niebezpieczne. Lepiej więc zdjąć nogę z gazu i dojechać bezpiecznie do celu, niż udając sprintera wpaść do rowu lub na drzewo.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *