Nieudany powrót na miejsce rozboju

W dniu 6 stycznia 2019 r., ostrowieccy policjanci zatrzymali 24-letniego ostrowczanina, który podejrzany jest o dokonanie rozboju na stacji paliw.

-Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na jednej ze stacji paliw ?mówi Sylwester Kaniewski, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wtedy to 24-latek wspólnie ze swoim 22?letnim kompanem, grożąc ekspedientce użyciem niebezpiecznych narzędzi, skradł pieniądze w kwocie ponad 1.600 zł. Młodszy ze sprawców zatrzymany został na gorącym uczynku, 24-latek zdołał zbiec.

Jest takie powiedzenie, że sprawca wraca na miejsce zbrodni. Tak właśnie stało się w tym przypadku. Otóż w dniu 6 stycznia 2019 r. 24-latek pojawił się ponownie na tej samej stacji paliw, na której dokonał wraz z 22-latkiem napadu.

-Został rozpoznany przez pracowników, którzy szybko powiadomili funkcjonariuszy policji ?dodaje sierżant sztabowy Sylwester Kaniewski.  Mundurowi natychmiast przybyli na miejsce. 24-latek został zatrzymany i w dniu 7 stycznia 2019 r. usłyszał już zarzuty dokonania rozboju. Czeka go jeszcze spotkanie z prokuratorem, a ten już wiadomo, że wystąpi do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych.

Za to przestępstwo obu sprawcom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *