Medale ostrowieckich taekwondoków

W Zalasewie odbyła się pierwsza w tym roku edycja Pucharu Polski w Taekwondo Olimpijskim ?Swarzędz Cup 2019?. W tych międzynarodowych zawodach wzięło udział 600 zawodników, a wśród nich 11- osobowa reprezentacja Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego OSTO. Udział w Pucharach Polski pozwala zawodnikom zdobywać punkty w rankingu PZTO. Punktami premiowane są wygrane pojedynki i miejsca w klasyfikacji.

– Mocno weszliśmy w nowy rok zdobywając  5 medali: 2 srebrne i 3 brązowe ? mówi trener, Wioletta Walerowicz. -Pierwszego dnia na matach stawili się kadeci i nie zawiedli. Paweł Kucharski w kategorii 61 kg i Igor Cemerys (57 kg) wywalczyli srebrne medale. Na najniższym stopniu podium stanęli Jan Kwiecień i Julia Skrzypczyk. Po jednej walce wygrali Patryk Gorycki i Oskar Szwagierczak. Poza strefą medalową znaleźli się tym razem Jakub Fulara i Jakub Cemerys. Drugiego dnia walczyli nasi młodzicy i seniorzy. Po raz pierwszy i to skutecznie na zawodach pucharowych sprawdzał swoje umiejętności Kacper Kaczmarzyk, który wywalczył brązowy medal w kategorii do 36 kg. Drugi nasz młodzik Antoni Świercz pomyślnie przeszedł rundę eliminacyjną, jednak w ćwierćfinale przeciwnik okazał się lepszy. Pierwszy start i pierwsze doświadczenia w kategorii seniorów zdobył Adam Bogdanowicz.

Jak się dowiedzieliśmy, przed zawodnikami OSTO pracowity czas przygotowań do eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, której organizatorem będzie nasz ostrowiecki klub, a gospodarzem MOSiR Ostrowiec. Zawody w randze Pucharu Polski patronatem objął Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Przypominamy, że każdy może zacząć swoją przygodę z taekwondo. OSTO prowadzi szkolenie w grupach dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia odbywają się w PSP Nr 7 na os. Pułanki oraz w Zespole Szkół im. E. Szylki w Ożarowie.

Print Friendly, PDF & Email