Na internetowe forum trafił wpis o śmierci prezydenta Ostrowca!

Tragiczna śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza sprawiła, że jeszcze raz na światło dzienne wypłynęła sprawa ?Politycznych aktów zgonów? umorzonych przez prokuraturę.
Tymczasem, jak się dowiadujemy akty, ale agresji słownej, dotknęły także prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. Na jednym z portali internetowych ukazał się nie tak dawno wątek zatytułowany ?zmarł prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński?.
-Włos się na głowie jeży, idziemy w bardzo złą stronę. Sam się zastanawiam, kto będzie następny i czym to się skończy – mówi Jarosław Górczyński. – Trzy tygodnie temu, na jednym z portali internetowych ukazała się informacja, że ?zmarł prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński?. Wpis usunięto zaraz po interwencji, jednak zdążyło go skomentować kilkanaście osób, a zobaczyć kilkaset. Sprawa została zgłoszona na policję, bada ją prokuratura.
Na tym nie koniec, bowiem na tym samym forum, już w niedzielę założono wątek ?Prezydent Gdańska nie żyje? i w pierwszym poście z godz. 23.01 do dziś można przeczytać komentarz: ?I co na to PełO??.
– Na ostatniej imprezie publicznej, w poniedziałek okazało się, że dwóch policjantów po cywilnemu pilnowało, by nic mi się nie stało. Dziękuję za to, ale to też pokazuje, gdzie żyjemy ? mówi prezydent Jarosław Górczyński. Pytany o ?prezydencką ochronę? rzecznik KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim Sylwester Kaniewski zaprzeczył. Wyjaśnił, że informacje dotyczące publicznych wystąpień prezydenta miały jedynie związek z cyklem zebrań osiedlowych, na których są obecni także i policjanci.
Sytuacja w kraju związana z internetowym hejtem i językiem nienawiści będzie przyczynkiem do wzmocnienia roli psychologów w placówkach oświatowych.
– W naszych szkołach mówimy o tym od dawna, realizowane są projekty dotyczące agresji, uzależnień, wszelkiego rodzaju niebezpieczeństw, jakie mogą grozić ludziom w tym wieku ? mówi prezydent Jarosław Górczyński. Chcemy w ostrowieckich szkołach wzmocnić rolę psychologów w placówkach oświatowych. W drugim półroczu realizowany będzie pilotaż tego pomysłu, natomiast od września psychologowie mają na stałe pracować w gminnych placówkach.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Na internetowe forum trafił wpis o śmierci prezydenta Ostrowca!

  • 22 stycznia 2019 at 10:16
    Permalink

    Nie rozsiewam mowy nienawiści lecz tylko wyciągam wniosek ze spostrzeżeń : obecnie te wszystkie pozornie „niewinne żarty” czyli groźby śmierci czy ohydne pomówienia i chamskie oskarżenia są preparowane i głoszone przez zwolenników tylko jednej opcji politycznej.Której ? Wystarczy tylko się rozejrzeć.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *