Rozbójnicy za kratkami

W dniu 26 stycznia 2019 r., przed godz. 23, w Ostrowcu Świętokrzyskim, w dolnej części miasta, do idącego 18-latka podjechał samochód osobowy marki Seat, z którego wysiadło dwóch nieznanych mu mężczyzn.

-Zaczęli go zaczepiać, bić po głowie, ukradli mu kurtkę i telefon komórkowy, a potem odjechali ?mówi Sylwester Kaniewski, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Policjanci niedługo po otrzymaniu zgłoszenia o przestępstwie, podczas patrolowania  miasta na jednej z ulic zauważyli pojazd, którym poruszali się sprawcy rozboju i natychmiast go zatrzymali. W środku byli dwaj sprawcy rozboju w wieku 18 i 27 lat oraz ich 21-letni znajomy, który również został zatrzymany, gdyż posiadał przy sobie 24 gramy marihuany oraz 4,5 grama amfetaminy.

W dniu 27 stycznia 2019 r., 18 i 27-latek usłyszeli zarzuty dokonania rozboju, natomiast 21-latek – posiadania narkotyków. Za dokonanie rozboju Kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *