Będą targi pracy

Młodzieżowe Centrum Kariery Ochotniczych Hufców Pracy zorganizuje w lutym w naszym mieście targi pracy.
Gospodarzem targów ma być jedna z ostrowieckich szkół zawodowych.
W ubiegłym tygodniu, w Ostrowcu gościł Dawid Tobiasz, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP. Spotkał się on z wicestarostą Andrzejem Jabłońskim i rozmawiał o współpracy z ostrowieckimi placówkami w zakresie doradztwa zawodowego, pośrednictwa pracy i aktywizacji zawodowej młodzieży. Młodzieżowe Centrum Kariery w Ostrowcu Świętokrzyskim, które jest jednostką terenową wojewódzkiej komendy OHP, ma mocną pozycję na lokalnym rynku pracy. Doradca zawodowy, Lidia Żak jest częstym gościem w gimnazjach i szkołach zawodowych. Współpracuje też z lokalnymi pracodawcami. Młodzieżowe centrum prowadzi projekty zawodowe, adresowane głównie do nastolatków i dwudziestolatków. W ramach jednego projektu proponowane są różne szkolenia, np. dla operatorów maszyn budowlanych i drogowych, operatorów maszyn CNN, budowlańców i pracowników gastronomi. Po odbyciu stażu, średnio 80, 90 proc. uczestników projektu podpisuje umowy o pracę.
-Na przełomie lutego i marca 2019 r. rozpoczynamy kolejny projekt zawodowy. Zamierzamy zaktywizować dziesięciu młodych mieszkańców powiatu ostrowieckiego ? mówi dyrektor Dawid Tobiasz. ?Zaczynamy od doradztwa zawodowego i szkolenia w deficytowych zawodach na lokalnym rynku pracy. W międzyczasie w ramach pośrednictwa pracy znajdziemy odpowiednich pracodawców, którzy przyjmą młodych uczestników projektu na staż. Aby zapewnić im możliwie najlepszą opiekę w czasie stażu i praktyczne przygotowanie zawodowe, przekażemy pracodawcy comiesięczny dodatek w wysokości 500 zł.
Dobrze przygotowany stażysta powinien znaleźć zatrudnienie. Komenda Wojewódzka OHP prowadzi w Kielcach Centrum Edukacji Zawodowej. Centrum to refunduje pracodawcom koszty praktycznej nauki zawodu i zatrudnienia młodocianych pracowników. Okazuje się, że firmy chętnie podpisują umowy i przyjmują młodych pracowników, bowiem mają możliwość poznania ich i przekazania im najlepszych wzorców pracy. Młodzież ta uczy się w szkole, ale praktyczna nauka zawodu odbywa się u pracodawcy. Wśród zakładów, które przygotowują do zawodu młodych pracowników, są też firmy z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Będą targi pracy

  • 30/01/2019 at 07:20
    Permalink

    Wow a będą staże? Zawsze marzyłem o pracy na cały etat za 800zl

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *