Mecz siatkarek Polska- Białoruś w Ostrowcu bardzo realny!

W minionym tygodniu odbyło się losowanie grup mistrzostw Europy kobiet w piłce siatkowej.
Wiadomo już, że Polska i Białoruś nie trafiły do tej samej grupy i dlatego bardzo realny stał się, wstępnie planowany na lipiec lub sierpień br., majowy mecz obu reprezentacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Polki w grupie zagrają z Włoszkami, Belgijkami, Ukrainkami, Portugalkami i Słowenkami, zaś Białorusinki ze Słowaczkami, Rosjankami, Hiszpankami, Niemkami i Szwajcarkami.
Zarówno trener Jacek Nawrocki jak i Piotr Khilko są zwolennikami spotkania w ramach przygotowań do finałów mistrzostw Europy. Mecz ten rozegrany zostałby w ramach obchodów 90- lecia KSZO, a także 150. spotkań w białoruskiej kadrze kapitana KSZO, pierwszej libero białoruskiej kadry Olgi Pauliukouskiej. Olga myśli także o zakończeniu gry w kadrze po finałach ME…
– W duchu bardzo chciałam trafić na Polskę – -mówi OLGA PAULIUKOUSKAYA, kapitan KSZO, pierwsza libero białoruskiej reprezentacji. -Mecz naszej grupy w Łodzi byłyby czymś fajnym. Może spotkamy się z Polkami w dalszym etapie finałów mistrzostw Europy, i oby był to jak najdalszy etap. Losowanie dla mojej reprezentacji uważam za bardzo dobre. Mamy spore szanse na wyjście z grupy. Jesteśmy 7 zespołem w Europie. Plany mamy ambitne.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *