Gmina uzbraja działki dla przemysłu

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski przeznaczy dwa miliony złotych na uzbrojenie terenów, znajdujących się w kompleksie inwestycyjnym przy ulicy Bałtowskiej.
Taką decyzję podjęli ostrowieccy radni na wtorkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta.
Radni zdecydowali o zwiększeniu o 375 tys. zł budżetu przeznaczonego na uzbrajanie terenów inwestycyjnych. W ramach tych środków wybudowana zostanie sieć sanitarna i wodociągowa o długości ponad jednego kilometra. Uzbrojenie kompleksu w sieć elektryczną leży w gestii Polskie Grupy Energetycznej, a sieć gazową projektuje i wybuduje Polska Spółka Gazownictwa.
? Już w ubiegłej kadencji Gmina Ostrowiec Świętokrzyski nabyła 50 hektarów terenów inwestycyjnych, które zostały podzielone na mniejsze działki, to nie jest zadanie własne gminy, ale my zdecydowaliśmy się na ten odważny krok – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński. ? Kolejnym, ważnym etapem jest uzbrojenie tych terenów, dzięki czemu grunty zyskują na wartości. Wraz z rozwojem terenów inwestycyjnych w tej części miast nastąpi również rozbudowa dróg zapewniających należytą infrastrukturę komunikacyjną.
Przypomnijmy, że Ostrowiec nie jest zadłużony i w każdej chwili możemy udokumentować własny wkład, co znacznie ułatwia pozyskanie funduszy zewnętrznych. W kompleksie przy ul. Bałtowskiej powstaje już obecnie zakład pracy za ponad 18 milionów złotych. Będzie to duża hala produkcyjna wraz z budynkiem socjalnym. Cieszy nas to szczególnie, ponieważ taka inwestycja gwarantuje miejsca pracy w produkcji. Wierzę, że to spowoduje z kolei rozwój handlu i usług.
Od kilku lat Ostrowiec Świętokrzyski buduje swoją markę jako stabilnego partnera – miasta, w którym warto inwestować.
– Ostrowiec rozwija się. Do nas przyjeżdżają pracownicy z innych ośrodków, tu kupują mieszkania, zakładają rodziny i wiążą swoją przyszłość. Jest szansa, że pod koniec lutego kolejny inwestor zakupi działkę i będzie tam budował zakład produkcyjny. Powstające w Ostrowcu Świętokrzyskim produkty już są rozpoznawalne na całym świecie i mam nadzieję, że ten proces będzie postępował. Inwestowaniem w naszym mieście zainteresowane są firmy z różnych branż, od tekstylnych po wyroby hutnicze. Produkowane są tu opakowania znanych na całym świecie firm, powstają podzespoły pod zabudowę modułową, na którą obecnie panuje moda. Również wielu przedsiębiorców decyduje się na dokupowanie terenów, co świadczy o tym, że w Ostrowcu Świętokrzyskim warto inwestować. My od czterech lat nie podnosimy podatków, co jest ogromną zachętą dla inwestorów. Firmy najbardziej cenią stabilność ? komentuje prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński.
Teren w kompleksie inwestycyjnym przy ulicy Bałtowskiej ma wiele zalet: nieograniczony dostęp do zasobów wody i energii elektrycznej, bliskość bocznicy kolejowej, brak sąsiedztwa zabudowy mieszkaniowej, bardzo dobra budowa geologiczna terenu, Specjalna Strefa Ekonomiczna – Podstrefa Ostrowiec Świętokrzyski, korzystny podział geodezyjny gwarantujący inwestorom zagospodarowanie działek od 1 do 8,3 ha, możliwość powiększenia obszaru o sąsiadujące tereny o pow. 9 ha, 10 ha i 24 ha.

Print Friendly, PDF & Email

4 thoughts on “Gmina uzbraja działki dla przemysłu

 • 12 lutego 2019 at 09:38
  Permalink

  „Ostrowiec rozwija się. Do nas przyjeżdżają pracownicy z innych ośrodków, tu kupują mieszkania, zakładają rodziny i wiążą swoją przyszłość.”
  To zdanie o Ostrowcu czy o Starachowicach, ktoś coś pomylił

  Reply
  • 12 lutego 2019 at 10:07
   Permalink

   ta starachowicka hossa trwa dzięki obecnie rządzącej partii a zwłaszcza dzięki pochodzeniu z tego miasta pewnej matki – jak wiadomo,rządy przychodzą i rządy odchodzą…

   Reply
 • 12 lutego 2019 at 10:04
  Permalink

  A co z terenami po Starym Zakładzie huty ? Położenie bardzo dobre,doprowadzone wszelkie media,bliskość do linii kolejowej z istniejącymi szczątkami trakcji kolejowej na tym terenie i nieograniczona dostępność do wody w postaci stawu.Na dodatek dość nowe konstrukcje niedoszłej hali produkcyjnej w pobliżu ronda i THM-u.Tylko się tu przenosić i ruszać z produkcją.Czy faktycznie niezbędne jest przeznaczanie pod przemysł całkiem nowych terenów miasta gdy jest tyle porzuconych starych i prawie gotowych do zagospodarowania ? A co będzie z tymi terenami gdy nie znajdą się poważni inwestorzy ? Wreszcie gdzie ten wielki lobbing dla miasta, parlamentarzystów obiecujących w kampaniach wyborczych sprowadzanie do Ostrowca inwestorów z zewnątrz ?

  Reply
  • 12 lutego 2019 at 10:33
   Permalink

   Nie ma ludzi nie ma drog nie ma inwestorow. Proste.
   Elkom Trade to tylko przeniesienie do nowego miesjca.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *