Akademia Pływacka 2019

Od 1 lutego na Pływalni ?Rawszczyzna? realizowany jest program ?Akademia Pływacka 2019?, współfinansowany przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski i Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów. Ministerialne dofinansowanie wyniosło, jak już informowaliśmy, 106 tys. zł, czyli około połowę łącznych kosztów projektu.
W ramach ?Akademii Pływackiej 2019? na zajęcia nauki pływania będą uczęszczać wszyscy uczniowie ostrowieckich szkół podstawowych z klas I (luty-czerwiec) i z klas III (wrzesień-grudzień), łącznie ponad 800 dzieci. Organizatorzy zapewniają bezpłatny dojazd i wstęp na basen oraz opiekę instruktorską. Każda z klas zrealizuje dokładnie 20 lekcji nauki pływania, co pozwoli poznać tajniki pływania w stopniu podstawowym lub średnim.
Warto dodać, że na Pływalni ?Rawszczyzna? odbywają się także regularnie zajęcia nauki pływania dla uczniów klas II, finansowane wyłącznie ze środków Gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Jak więc widać, dzięki środkom miasta i ministerstwa sportu, możliwości zdobycia tajników sztuki pływackiej przez uczniów klas młodszych na ostrowieckim basenie jest duża i przy tym całkowicie darmowa.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *