Zarzuty oszustw podatkowych dla firmy z powiatu ostrowieckiego

W dniu 1 lutego 2019 r. Prokuratura Okręgowa w Kielcach zakończyła śledztwo dotyczące m.in. oszustw podatkowych dokonanych w latach 2011 -2014 przez firmę z powiatu ostrowieckiego. Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Do ujawnienia przestępstwa doszło w wyniku rozpoczętej przez Urząd Skarbowy w Ostrowcu Świętokrzyskim w 2016 r. kontroli firmy prowadzonej do końca 2014 r. przez Halinę C.

 -W toku śledztwa ustalono, iż 51-letnia Halina C., w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, składając deklaracje podatkowe za lata 2011 -2014, każdorazowo podawała w nich nieprawdę zawyżając koszty uzyskania przychodu poprzez zaliczenie do nich nierzetelnych faktur, tj. dokumentujących fikcyjne transakcje handlowe, a tym samym narażając podatek dochodowy od osób fizycznych i VAT na uszczuplenie w kwocie łącznej 7,5 mln zł ?poinformował prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury okręgowej w Kielcach. Nadto oskarżona nie przechowywała zgodnie z obowiązującym przepisami ksiąg podatkowych i innych wymaganych dokumentów, a dodatkowo wielokrotnie posłużyła się podrobionymi dokumentami w postaci faktur VAT. 

Halina C. ma dziesięć zarzutów, a przesłuchana w charakterze podejrzanej nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów. W dniu 19 listopada 2018 r. została przez sąd tymczasowo aresztowana.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *