Policja ustala okoliczności śmierci pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej

Pielęgniarka pracująca w jednym z ostrowieckich Domów Pomocy Społecznej powiadomiła służby ratunkowe o pensjonariuszu potrzebującym pomocy. Miało to miejsce w dniu 6 marca 2019 r., ok. godz. 18.
Wezwana na miejsce została karetka pogotowia, jednak mimo akcji reanimacyjnej życia 63-latkowi nie udało się uratować. Mężczyzna miał ranę nogi zadaną najprawdopodobniej nożem. Czy tak rzeczywiście było, przekonamy się po sekcji zwłok.
Zdaniem policji, ślady na ciele mężczyzny wskazywały, że ktoś mógł przyczynić się do jego śmierci.
–Policyjni technicy zabezpieczyli ślady, aby ustalić, co dokładnie wydarzyło się w pokoju, w którym znaleziony został 63-latek ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Dyrektor Mieczysław Libuda powiedział, że w DPS-ie zamieszkuje 187 osób.
-W pokoju doszło do sprzeczki między mieszkańcami ?mówi dyrektor. Będąca na dyżurze opiekunka, usłyszała krzyk dochodzący z pokoju. Natychmiast zareagowała, wzywając pogotowie i policję. Z tego, co wiem, nie udało się uratować życia 63-latkowi, który przebywał u nas od ok. dwóch, trzech lat. Wiadomo mi też o zatrzymani dwóch osób ? współlokatorów 63-latka. Osoby te są podejrzewane o przyczynienie się do tego nieszczęścia.
Policjanci zatrzymali dwóch współlokatorów, również pensjonariuszy DPS-u z tego samego pokoju: 50 i 56-latka. W chwili zatrzymania obaj byli nietrzeźwi. Starszy z nich miał ponad 2, a młodszy ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Policja ustala, czy i jaki jest związek zatrzymanych przez policję osób ze sprawą. Sekcja zwłok zostanie przeprowadzona w dniu 6 lub 7 marca 2019 r.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *