Po wyrównanym meczu szczypiorniści KSZO przegrywają w Płocku

I liga piłki ręcznej. Grupa C. *Orlen Wisła II Płock ? KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 34:31 (18:15).

Wisła II: Kujawa, Rybicki ? Mierzwicki 1, Petyn 2, Fuksiński 1, Dybiec 2, Olkowski 4, Fabianowicz 4, Rupp 2, Młodziejewski 5, Kowalski 1, Czapliński 8, Jankowski 5, Brzeziński 1 oraz Lemanowicz, Stawecki. Trener: Krzysztof Kisiel.

Kary: 6 min. Karne: 4/4.

KSZO Odlewnia: Piątkowski, Kijewski, Baran ? Grabowski 6, Bysiak 10, Falasa 3, Cukierski 2, Kogutowicz 3, Telka 3, Pawlik 4 oraz Granat, Chmielewski, Jagiełło. Trener: Tomasz Radowiecki.

Kary: 12 min. Karne 5/6.

Sędziowali: Sylwia Bartkowiak i Weronika Łakomy (obie z Poznania). Widzów: 70.

Ostrowieccy szczypiorniści rozegrali w Płocku znacznie lepsze spotkanie, niż w ubiegłą niedzielę na własnym parkiecie z akademikami z Białej Podlaskiej. Jednak i tym razem zeszli z parkietu pokonani.

W I połowie zaległego meczu podopieczni trenera Tomasza Radowieckiego do 17 minuty toczyli bój w rytmie bramka za bramkę. Remisowali 9:9. Później jednak młodzi płocczanie, choć grali w osłabieniu, rzucili dwie bramki i objęli prowadzenie, którego nie oddali do momentu zmiany stron.

W II połowie, początkowo, utrzymywała się dwu lub trzybramkowa przewaga gospodarzy. Z minuty na minuty KSZO grał coraz lepiej i w 42 min. ostrowczanie  objęli prowadzenie 23:22. Nie na długo, bo pięć minut później przegrywali 22:24. W ostatnich 10 minutach walczyli ambitnie o zmianę wyniku. Przegrywali 27:28, 28:29 i 29:30. W ostatnich dwóch minutach płocczanie zagrali skutecznie i ostatecznie zapewnili sobie wygraną różnicą trzech bramek.

-Rozegraliśmy dobry mecz, w którym cały czas wynik mieliśmy ?na styku? ? ocenia trener, Tomasz Radowiecki. ?Szkoda, że w ostatnich minutach pozwoliliśmy sobie na kilka błędów własnych i stąd taki, a nie inny wynik. Zabrakło nam z jednej strony nieco szczęścia, a z drugiej zimnej głowy, bo ten mecz był nawet do wygrania.