Rusza termomodernizacja bloków

W ubiegłym tygodniu w przetargu wyłonione zostały firmy, które w ramach rewitalizacji Bodzechowa przeprowadzą termomodernizację sześciu bloków komunalnych.
Wójt Jerzy Murzyn nie kryje zadowolenia z rozstrzygnięcia przetargu. Najważniejsze, że na wszystkie sześć zadań wpłynęły oferty i że pokrywają się one z ceną kosztorysową. Jednak w przypadku dwóch przetargów oferenci nie wpłacili wadium i trzeba je będzie powtórzyć (wymóg w przetargach na inwestycje finansowane ze środków unijnych).
Pracownicy gminy są przekonani, że wszelkie procedury przetargowe uda się zakończyć w ciągu kilku tygodni i wiosną rozpoczną się prace remontowe na obiektach przy ulicy Fabrycznej i Robotniczej. Część budynków usytuowanych jest obok stadionu przy drodze wojewódzkiej.
Termomodernizacja budynków komunalnych przeprowadzona zostanie w ramach dużego gminnego projektu o nazwie Rewitalizacja Bodzechowa. Na realizację projektu o wartości 5 mln zł gmina otrzymała 4 mln zł w formie dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.
Modernizowane budynki ?mają swoją historię?. Oprócz termomodernizacji przewiduje się wymianę stolarki, remont dachów ? obejmujący m.in. wymianę eternitu, wykonanie tzw. opasek obok bloków, remont chodników itp.
Oprócz rewitalizacji budynków planowane są inwestycje drogowe i budowa bieżni lekkoatletycznej na stadionie w Bodzechowie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *