Siatkarki KSZO o 11 miejsce w LSK zagrają z wrocławskim #Volleyem. Co nas czeka w fazie play-off?

W fazie play-off Ligi Siatkówki Kobiet w Finale ?6? o tytuł mistrza Polski grają drużyny, które po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek zajęły w tabeli miejsca od 1 do 6. Drużyny, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły miejsca 1-2 grają od razu w 1/2 finału fazy play-off, natomiast drużyny z miejsc 3-6 i 4-5 utworzą pary meczowe, które zagrają o miejsce w 1/2 finału do dwóch wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły wyższe miejsce w tabeli rundy zasadniczej.

W pierwszym półfinale zagra zwycięzca rywalizacji z miejsc 4-5 zagra w 1 półfinale z drużyną, która po zakończeniu fazy zasadniczej zajęła 1 miejsce w klasyfikacji. Gra się do dwóch wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzami pierwszych spotkań będą drużyny, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły wyższe miejsce w tabeli.

W drugim półfinale zagra zwycięzca rywalizacji z miejsc 3-6 z drużyną, która po zakończeniu fazy zasadniczej zajęła 2 miejsce w klasyfikacji. Gra się do dwóch wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzami pierwszych spotkań będą drużyny, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły wyższe miejsce w tabeli.

Pokonani w rywalizacji 3-6 i 4-5 zagrają o miejsca 5-6 w klasyfikacji, do dwóch wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzami pierwszych spotkań będą drużyny, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły wyższe miejsce w tabeli.

Przegrany 1 półfinału zagra z przegranym 2 półfinału o miejsca 3-4 w klasyfikacji, do trzech wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzami pierwszych spotkań będą drużyny, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły wyższe miejsce w tabeli.

Zwycięzca 1 półfinału zagra ze zwycięzcą 2 półfinału o 1 miejsce i tytuł mistrza Polski, do trzech wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzami pierwszych spotkań będą drużyny, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły wyższe miejsce w tabeli.

Drużyny, które zajmą po zakończeniu fazy zasadniczej miejsca 7-10 grają się do dwóch wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzami pierwszych spotkań będą drużyny, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły wyższe miejsce w tabeli.

Z kolei drużyny z miejsc 11-12, a więc na pewno wśród nich nasz KSZO i wrocławski Volley, zagrają do dwóch wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzem pierwszych spotkań będzie drużyna, która po fazie zasadniczej rozgrywek zajęła 11 miejsce w klasyfikacji końcowej rozgrywek, czyli Volley. Pierwszy mecz obu zespołów zostanie rozegrany 23 marca w Twardogórze, następnie siatkarki przeniosą się do Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie zmierzą się ponownie 30 marca. Zwycięzca rywalizacji zajmie 11 miejsce w klasyfikacji końcowej rozgrywek, a pokonany 12 miejsce i zagra baraż z drużyną I ligi o prawo gry w Lidze Siatkówki Kobiet sezonu 2019/2020.

I tak, w półfinałach mistrzostw Polski są już Chemik Police i Developres Rzeszów.

O wejście do półfinału zmierzą się ŁKS Łódź z BKS Bielsko-Biała i Budowlani Łódź z Pałacem Bydgoszcz. Przegrani z tej rywalizacji zagrają o 5 miejsce. Zwycięzca rywalizacji Budowlani – Pałac zmierzy się z półfinale z Chemikiem, a zwycięzca rywalizacji ŁKS – BKS z rzeszowskim Developresem. Zwycięzcy półfinałów zagrają o złote, a przegrani o brązowe medale mistrzostw Polski.

O 7 miejsce zmierzy się Radomka Radom z MKS Kalisz.

O 9 miejsce powalczy PTPS Piła z Legionovią, a o 11 miejsce #Volley Wrocław z KSZO.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *