Znęcała się nad 86-letnią teściową

Sąd Rejonowy w Opatowie skazał nieprawomocnie 52-letnią Danutę W. za znęcanie się nad 86-teściową.
Sąd wymierzył jej karę pół roku więzienia bez zawieszenia.
-Prokuratura Rejonowa w Opatowie prowadziła śledztwo przeciwko Danucie W. podejrzanej o znęcanie się nad 86-letnią teściową ?poinformował prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach. W toku postępowania przygotowawczego prokurator przedstawił jej zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad pokrzywdzoną, która z uwagi na wiek była osobą nieporadną, co jest kwalifikowaną formą znęcania zagrożoną surowszą karą, tj. karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
Znęcanie polegało nie tylko na stosowaniu przemocy psychicznej i fizycznej sensu stricto, ale także na odcinaniu prądu i ogrzewania domu w okresie zimowym. Akt oskarżenia skierowano do Sądu Rejonowego w Opatowie w dniu 30 marca 2018 r.
W dniu 21 lutego 2019 r., w I instancji, zapadł nieprawomocny wyrok, w którym Danuta W. została uznana za winną popełnienia zarzucanego jej czynu, którego opis został przez sąd nieznacznie zmodyfikowany. Sąd wymierzył jej karę 6 miesięcy pozbawienia wolności, orzekł obowiązek zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonej poprzez zapłatę kwoty 5.000 zł.
Prokurator złożył już wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku, bo chociaż kara pozbawienia wolności orzeczona została bez warunkowego zawieszenia jej wykonania, to jednak jej wymiar jest najniższy z możliwych i aż o rok niższy od żądanego przez oskarżyciela publicznego. Po zapoznaniu się z uzasadnieniem wyroku podjęta zostanie decyzja o wywiedzeniu apelacji w zakresie kary.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *