?Krzemionki? rozpoczęły rewitalizację za unijne środki

W ramach Programu Rewitalizacji Ostrowca Świętokrzyskiego, Spółdzielnia Mieszkaniowa ?Krzemionki? będzie realizować cztery zadania. Powstaną nowe miejsca do parkowania, plac zabaw, siłownia zewnętrzna, zostanie wykonany remont nawierzchnia parkingu. Niektóre prace już zostały rozpoczęte.

Pierwszym zadaniem będzie kompleksowy remont parkingu przy bloku 5 na osiedlu Ogrody. Nie zostało jeszcze ustalone, czy na czas modernizacji teren zostanie zamknięty w całości, czy też prace będą prowadzone w dwóch etapach. Niemniej jednak Zarząd SM ?Krzemionki? widząc potrzebę rozwiązania chwilowych problemów, przygotował miejsca parkingowe po drugiej stronie alei Jana Pawła II, na osiedlu Stawki.

Kompleksowa wymiana nawierzchni na parkingu to nie jedyne prace, jakie ze środków unijnych przyznanych na Program Rewitalizacji Ostrowca Świętokrzyskiego, będą wykonane na osiedlu Ogrody.

–  Poprawiony zostanie chodnik wzdłuż bloku 5, wraz z wykonaniem 10 wejść do klatek. Dodatkowo będą wyremontowane schody prowadzące na parking jak również chodniki- od parkingu w kierunku ulicy Dziewulskiego i z drugiej strony bloku, z parkingu w kierunku bazarku- informuje Jerzy Kuźnia, wiceprezes SM ?Krzemionki? do spraw Gospodarki Zasobami.

Firma, która wygrała przetarg na realizację tego zadania już rozpoczęła prace.  W pierwszej kolejności rozebrane zostały chodniki boczne, prowadzące w kierunku bazarku oraz ulicy Dziewulskiego. Zdemontowane ławki wzdłuż bloku, za kilka dni rozpocznie się naprawa chodnika przy budynku. W dalszej kolejności będą remontowane wejścia do klatek. Po zakończeniu tych prac, ruszy kompleksowy remont parkingu.

Zarząd Spółdzielni z przekazanych przez prezydenta Jarosława Górczyńskiego 800 tysięcy złotych z Programu Rewitalizacji, zlecił realizuję jeszcze jednego bardzo ważnego zadania. Będzie to budowa parkingu oraz drogi w rejonie bloków od 35 do 44 na osiedlu Rosochy. W czterech zespołach powstanie około 58 nowych miejsc postojowych. Będzie też wykonana nowa droga dojazdowa z ulicy Ogrodowej do istniejącej drogi osiedlowej w rejonie tych budynków. Droga osiedlowa będzie częściowo poszerzona i zostaną utwardzone pobocza.

Te dwa zadania będą kosztowały 630 488 złotych.

Wiceprezes Jerzy Kuźnia dodaje, że na początku kwietnia zostanie ogłoszony przetarg na budowę siłowni zewnętrznej i placu zabaw na osiedlu Rosochy. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku mieszkańcy i najmłodsi będą korzystali z dodatkowych atrakcji.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “?Krzemionki? rozpoczęły rewitalizację za unijne środki

  • 27 marca 2019 at 08:05
    Permalink

    „Siłownie zewnętrzne” w kilku miejscach w mieście.Jaka jest ich używalność przez mieszkańców ? Znikoma.Czy budowa jeszcze jednej jest dobrym pomysłem ? Cieszą intencje Spółdzielni żeby młodzież miała się gdzie wyżyć lecz rachunek ekonomiczny jest tu przytłaczający : to nie są tanie urządzenia a konserwacja też sporo kosztuje.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *