Uczniowie ostrowieckich szkół otrzymali stypendia (zdjęcia)

374 uczniów z ostrowieckich szkół podstawowych i gimnazjów otrzymało stypendia naukowe, zaś 28 wyróżnienia za dokonania sportowe. Stypendia za naukę przyznawane są uczniom z klas (IV-VIII), których średnia ocen za miniony semestr roku szkolnego 2018/2019 wynosiła: w szkołach podstawowych 5,2 i więcej a w gimnazjach 5,1 i więcej. Wysokość stypendium wynosi 200 zł.  Stypendia sportowe z kolei przyznawane są na szkołę w ilości 1 stypendium na 100 uczniów w klasach (IV-VIII).

Przekazanie przez prezydenta Jarosława Górczyńskiego uczniom symbolicznych dyplomów, potwierdzających wysokie osiągnięcia naukowo-sportowe odbyło się w tym semestrze w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1. Wybór nie był przypadkowy bowiem uczniowie tej placówki uzyskali bardzo dobre wyniki. Wyróżnienia otrzymało aż 102 szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

? Nauka to inwestycja, która procentuje w dorosłym życiu. Naszym zadaniem jest stworzenie ostrowieckiej młodzieży, jak najlepszych warunków i możliwości do nauki i rozwoju jej potencjału. To jest dla nas najważniejsze ? mówił do zebranych prezydent Jarosław Górczyński. Uczestniczymy dzisiaj w bardzo przyjemnej uroczystości. Szkoła Nr 1 jest wyjątkowa, ponieważ tutaj, aż 102 uczniów odbierze stypendia. W Ostrowcu Świętokrzyskim mamy bardzo zdolne dzieci i młodzież, którzy w oparciu o pracę z dobrymi pedagogami osiągają sukcesy. Gmina inwestuje w uczniów, zwiększamy ilość godzin nauki języków obcych, finansujemy certyfikaty z języków obcych, nasze szkoły czynne są w piątki po południu i w soboty do południa. W tym czasie organizowane są dodatkowe zajęcia. Od tego roku chcemy wyjść również z nową inicjatywą związaną z rozwojem uczniów w kierunku matematyki, logiki i analityki. Chcę podziękować pani dyrektor PSP nr 14 Katarzynie Goworek, która wyszła z inicjatywą tego pilotażowego programu. Będą też nowe programy w przedszkolach, uczące kreatywności i aktywności. Przypomnę, że nauczyciele, którzy osiągają sukcesy ze swoimi uczniami otrzymują dodatek motywacyjny w kwocie 1 tys. zł i tych pedagogów jest coraz więcej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *